DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

BURSA

20:15

04:03
20:15
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:59

03:49
19:59
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:42

03:34
19:42
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
19:26
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:17
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

ANKARA

19:59

03:49
SAHUR
19:59
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
SAHUR
19:26
İFTAR

MÜSİAD Başkanı'ndan cemaat çıkışı

Cemaatin iş dünyasını nasıl etkilediğine yönelik düşüncelerini dile getiren MÜSİAD Başkanı Nail Olpak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

22.06.2015 13:15:41

Cemaatin iş dünyası üzerindeki hakimiyeti ile ilgili ‘Biz varsak başkasına hayat yoktur' tarzının kendilerine dayatıldığını söyleyen MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

İşte MÜSİAD Başkanı Nail Olpak'ın konuyla ilgili Hürriyet'e verdiği röportajdaki o çok çarpıcı bölümler...

- AK Parti-Cemaat kavgası iş dünyasını nasıl etkiledi?

Aslında biz önceden temasta olmakla beraber bir işbirliği gerçekleştirmiş değildik. Birlikte yapmış olduğumuz herhangi bir proje yok. Şikâyetçi olduğumuz şuydu; ‘biz varsak başkasına hayat yoktur' tarzı bize de dayatılıyordu. Gelin burada iktidarın da eleştirisini yapalım. Yurtdışı seyahatlerden bahsedelim. Son olaylar başlamadan önceki AK Parti iktidarı döneminde siz MÜSİAD'ın hükümetle birlikte gerçekleştirdiği bir dış gezi hatırlıyor musunuz? Bu hükümetin kendisini eleştirmesi gereken noktalardan biridir.

- Başbakan'ın yurtdışı ziyaretlerinde neredeyse organizasyonu Dışişleri değil TUSKON yapıyordu değil mi?

Neredeyse ifadesini kaldırın, organizasyonları onlar yapıyordu. 17 Aralık öncesindeki son 1.5 yıl önceye gidiyorum. Başbakan tarafından bizlere ortak görevlendirmeler oldu. Ama görev birlikte verilmesine rağmen maalesef biz çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Beraber bir ülkeye gidiyoruz, orada yaşamış olduğumuzu sıkıntıları ben burada size ifade edersem üzülürüm. Herkesin gözü önünde olan masa kapmacalar falan vardı. Temel sıkıntı şuydu; ben varsam başkasına hayat hakkı yok. Bunu MÜSİAD yapsa da yanlış olur. Ben size TÜSİAD'la ilgili eleştirilerimi dile getirdim. Ama bu ‘MÜSİAD varsa TÜSİAD'a hayat yok' anlamında bir eleştiri değil, öyle bir eleştiri asla kabul edilebilir bir eleştiri olamaz. Zenginlik, farklı görüşlerin olması ülke için iyidir. Ama maalesef o arkadaşlar bu konuda fazla tutucu ve katı davrandılar.

- Bugün üyeleriniz arasında nasıl bir filtreleme yapıyorsunuz?

Bir filtreleme de yapmıyoruz ama hatalarından dönüp dönmediklerine bakıyoruz. Sonuçta Türkiye'de hep beraber yaşıyoruz. Fikrini değiştirmeyen üyemiz de var, ‘Ben böyle tanımıyordum' deyip ciddi şekilde eleştiren üyemiz de var. Oradan ayrılıp gelen de var. Biz niyet okuması yapamayız. Biz arkadaşlarımıza ‘Herhangi bir üyeyi alırken kriterlerimiz neyse onları uygulayın ama grup halinde toplu giriş taleplerine izin vermeyin' diyoruz. Ama onun dışında kapımız açık.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia57

İstikbalin Boydak'ı yola geldi mi,örneğin mesela...

ERKAN ÇİMEN

Biz de Akademisyeniz Hemde Güneydoğuda Ülkesinin derdiyle hemhal olan kişileriz biz Elin Almanına Şikayet ederek ne kadar Milli olduğunuz ortada, Şu soruyu da soralım siz nerelesiniz? yada İçimizde ki beyaz Türklermisiniz? Elhamdulillah 20 yıldır Buradayız elimiz değil gövdemiz taşın altında ama siz 100 Akademisyen bu vatana ait hissetmiyorsanız İşte Almanya orada buyrun gidinnnnn

Mustafa Yıldırım

Sonuçta kapitalizmin carklarinda berabersoniz işçiye asgsro ücret verir zengin olursaniz sorarlar size

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan