DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mursi Türk vatandaşı olabilir

Cunta hükümeti tarafından idam cezasına çarptırılan Muhammed Mursi'nin Türk vatandaşı olabileceği öne sürüldü...

7 Yıl Önce
2015-06-03 03:40:48

Mısır'da cuntacılar tarafından idam cezasına çarptırılan Muhammed Mursi'ye dünyanın birçok yerinden destek yağarken önemli bir iddia ortaya atıldı. Mursi'nin Mısır'daki yasaları gözeterek Türk vatandaşlığına geçebileceği, böylelikle de idam kararının ertelenebileceği öne sürüldü.

Ajanslarda yer verilen bilgiye göre; Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi'nin hakkında verilen idam cezasından kurtulmak için ülkesinin vatandaşlığından çıkabileceği öne sürüldü.

Mısır'da yayınlanan El Elam el Yum gazetesi, 2013'teki askeri müdahalenin ardından tutuklanan devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 16 Mayıs'ta yargılandığı ‘hapishaneler baskını' ve ‘casusluk' davalarından aldığı idam cezasından kurtulmak için Mısır pasaportundan vazgeçerek başka bir ülkenin vatandaşlığına geçebileceğini yazdı. Mısır kanunlarına göre, yabancı ülke vatandaşları hakkındaki idam cezaları, mahkeme kararıyla iptal edilebiliyor.

Müslüman Kardeşler hareketinin Mursi'yi idam cezasından kurtarmak için Mısır vatandaşlığından çıkarma seçeneğinin işe yarayıp yaramayacağını araştırdığı belirtiliyor. Daha önce Müslüman Kardeşler'e mensup imam Salah Sultan'ın oğlu Muhammed Sultan, ABD vatandaşı olduğu için hakkındaki idam kararı iptal edilerek ABD'ye gönderilmişti. Muhammed Sultan, bu haktan yararlanmak için Mısır vatandaşlığından vazgeçmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Islam ummeti

Hergun onlarca roketi yahudiye degil de meleklere bile atsaniz onlar bile buna bir cevap verir.o halde neden kardesce yasamiyoruz bu dunyada. Neden heo kin ve nefret yerlestiriliyor beynimize.Siyasetcileri dinleyeceginize Hayatu Sahabeyi neden okumuyorsunuz.Birakin bir tane de yahudi devleti olsun. Artik filistinli kardeslerimiz olmesin.onlari galeyana getiriyorsunuz onlari somurup hedef haline getiriyorsunuz ama olen filistinliler oluyor.Allahin ilk emri neydi:oku.Allah icin okuyun ve peygamber edendimizi ornek alin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş