SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Mursi'nin vefatı sonrası S. Arabistan'dan tepki çeken paylaşım

Mursi'nin vefatı sonrası S. Arabistan'dan tepki çeken paylaşım

Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehit olmasını görmezden gelen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, sosyal medya üzerinden Müslüman Kardeşleri eleştiren bir paylaşımda bulundu.

Mursi'nin vefatı sonrası S. Arabistan'dan tepki çeken paylaşım
18.6.2019 09:08:11

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mursi'nin mahkemede hayatını kaybetmesine tepkisiz kalırken resmi sosyal medya hesabı üzerinden Muhammed Mursi'nin üyesi olduğu İhvan'ı hedef alan paylaşımda bulundu.

"İslam'ı temsil etmiyor ve toplumların istikrarına zarar veriyor" üst başlığı taşıyan ve bir kanlı elin resmedildiği paylaşımda, "Müslüman Kardeşler Örgütü terörün kaynağı" başlığı kullanıldı.

pvLcs_1560837445_078

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, ülkedeki ilk özgür ve şeffaf seçimle göreve gelmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye karşı dönemin Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdülfettah es-Sisi'nin 2013 yazında gerçekleştirdiği kanlı askeri darbenin en önde gelen destekçileri arasında yer almıştı.

Körfez monarşilerinden Riyad ve Abu Dabi, Arap dünyasının en büyük nüfusa sahip ülkesindeki demokratik tecrübe ve bölgedeki Arap Baharı ülkelerinin önde gelen siyasi aktörü Müslüman Kardeşler'i tehdit algılayarak, darbeden sonra İhvan aleyhine yerel, bölgesel ve uluslararası sistematik kampanya başlatmıştı.

Sisi yönetimindeki Mısır, Müslüman Kardeşler'i 2014'te terör örgütü ilan ederken, özellikle ABD olmak üzere batı başkentlerinde karar alıcıların bu yönde adım atmaları için gösterdiği çabaya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri de büyük katkılar sağlamıştı.

Mısır'da askeri darbeyle iktidardan uzaklaştırılan 67 yaşındaki Mursi, "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı mahkeme salonunda dün vefat etmişti.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

ABDULLAH ESPİRİCİ / 18.6.2019 13:53:23
Sizleri bilemem ama benim aklıma kanlı eli görünce aklıma Kaşıkçı geldi.Yani terörden öte icraatları olanların terörden bahsetmesi hele hele Şehid Mursi'yi ağzına alması ifade edilemeyecek kadar çirkindir.....
İsmail Apak / 18.6.2019 09:17:36
ORTA DOĞUDAKİ ÇIBANIN BAŞI İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA EN BÜYÜK ZARARI VEREN ABD VE İSRAİL UŞAĞI SUUDİ ARABİSTAN VE BAE DİR. ASIL BU ŞUAKLAR İSLAMI YEMSİL ETMEMEKTEDİRLER. ÇÜNKÜ BUNLAR AÇIKÇA İSLAM DÜŞMANLARINA KÖLELİL UŞAKLIK YAPMAKTADIRLAR.DOLAYISIYLA MÜNLAR OLSA OLSA İSLAM DÜŞMANLIĞINI TEMSİL ETMEKTEDİRLER.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR