DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mursi'nin duruşması için yeni karar

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi ile 10 sanığın yargılandığı davanın duruşması 21 Haziran'a ertelendi

14.06.2015 22:08:10

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile 10 kişinin "Katar çıkarına casusluk yaptıkları" iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire'deki Polis Akademisi'nde, söz konusu davanın görülmesine devam edildi. Kahire Ceza Mahkemesi, "dosyadaki delillerin incelenmesinin devamı için" duruşmayı 21 Haziran'a erteledi.

Mursi ve İhvan üyesi 10 kişi hakkında, görevde olduğu süre içerisinde "Mısır'ın milli güvenliğini ilgilendiren belgelerin Katar'a sızdırıldığı, ekonomik, siyasi ve güvenlik konularında ülkeye zarar verildiği" iddiasıyla geçen yıl eylül ayında dava açılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

harun

Muhammet kardeşim, birbirimizi kandırmayalım. ben bir Müslüman olarak ak parti ve muhafazakar cenahın kürtleri araç olarak kullandıklarını son derece iyi görüyorum.aşağıda yazdıklarımda oy için değil yapılması gerekilenleri söylüyorum. bir türk: dil, tarih, coğrafi adlandırma, hak, hukuk, yönetim vb. tüm alanlarda neye sahipse kürt te ona sahip olmalı. bunu sağlamayn muhafazakarların kürtleri eleştirmelerini de ahlaklı görmüyorum. öncelik her noktada adaletin sağlanmasıdır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş