DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

Mursi kararına sosyal medyada tepkiler

Darbe ile devrilen seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'ye verilen idam cezasına tepkiler dünyada ve Türkiye'de çığ gibi büyüyor.

16.06.2015 15:14:16

Mısır mahkemesinden Muhammed Mursi için çıkan karara sosyal medya üzerinden tepki yağıyor.

İşte Mursi kararının sosyal medyadaki yankıları;

Mahmut Övür

AB ülkeleri, Mısır'daki idam utancını nasıl taşıyacak merak ediyorum. Mısır'ın ilk secilmis Cumhurbaşkanı Mursi'ye özgürlük! #FreeMorsi

Yusuf Kaplan

Mısır kuklasından İhvan liderlerine idam! İhvan'ın idamı, İslâm'ın idamıdır! Lanet zorbalara ve kuklalarına!

Nureddin Yıldız

Mazlum coğrafyalarda zulüm, beraberinde şuurlanmayı getirecek ve zâlimin kuyusunu her geçen gün daha da derinleştirecektir. #FreeMorsi

Yakup Köse

Mursi'lerin idam kararını piyon Sisi değil, domuzlar diktatoryası Batı vermiştir. #MursiYalnızDeğildir

Yalçın Akdoğan

Mısır'da milletin seçilmiş iktidarına darbe yapanlara, idam kararı alanlara, darbeye sessiz kalanlara ve selam çakanlara yazıklar olsun

AGD Anadolu Gençlik

Düşmanlarım bana ne yapabilir ki? Sürgün edilmem Hicret Hapsedilmem Halvet Öldürülmem ise Şehadettir!

Ersoy Dede

Dünya utansın... #FreeMorsi

Bekir Develi

Ne av olabildiniz ne de avcı.. Kader sizi avı avcıya götürmek için kuyruk sallayıp duran köpek olmaya mahkum etti.. #MursiYalnızDeğildir

İbrahim Melih Gökçek ‏

DEMOKRASİ HAVARİLERİNDEN SES YOK...İKİ YÜZLÜSÜNÜZ...DİLERİM RABBİMDEN AYNI ŞEYLER FAZLASIYLA BAŞINIZA GELE..

Ömer Çelik

“Yassıada'da başbakan ve bakanlar hakkında idam kararı verenler lanetle alınıyor bugün. Aynısı Mursi hakkında bu kararları verenler için de geçerli olacak. Türkiye'nin çektiği açıları Mısır çekmesin”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Hiristiyanligi secmeleri ozgurluklerinin parcasidir, onlar onca yil musluman topraklarinda yasiyipta bir kabul edilme prosuduru icin din degistiriyorsa goruntu veya kalben onlara kalmis birsey. Bu ayni hdp nin oylarinin buyuk oraninin tehditle aldigi palavrasi gibi. Iste multeciler zor durumda kaldi filan seklinde.. Kaldi ki muslumanlara ayrimcilik veya ulkeye almama durumu yok, resmen yagcilik yapiyorlar..

nur

Mısır halkına karşı İsrail adına darbe yapan firavun Sisi ve soysuz destekçileri hem bu dünyada hem de ahirette lanete uğrayanlardan olacaklar. İhvan-ı Müslümin ve onları destekleyenler ise her iki cihanda da mensur ve muzaffer olacaklardır. Çünkü hak ile batılın mücadelesinde hiç bir zaman batıl galip gelemez. Şu anda kazandığını zanneden darbeciler kaybettiler ama farkında değiller.

Fırat gül

Temelde 100 milyonluk dev mısırda, neler oldu ,olacağı onların iç işidir ve hiç mi hiç bizi bağlamaz.adamlar veya başka ülke bize ahkam keserse susarmıyız.mısırda susmadı ve büyükelçimizi kovdu !işimize bakalım beyler.

türkiye

mısırı karanlıklar kapladı. mısırı çok kötü günler bekliyor. mısır hz. musa zamanındaki Allahtan gelen belaların sosyal versiyonunu yaşayacak gibi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan