DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

7 Yıl Önce
2015-05-29 22:30:53
Yalova'da, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi, protesto edildi.

Cevdet Aydın Parkı'nda toplanan grup, Mısır yönetimi aleyhine slogan atarak kararı protesto etti.

Ardından grup adına basın açıklamasını, İslami İlimler Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Mübarek Kayalı tarafından okundu.

Kayalı, açıklamasında "İslam coğrafyasında fitne, çatışma, baskı ve zulümler maalesef artarak devam ediyor. Dünyanın gözü önünde açıkça insanlık suçu işleniyor. Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'yi ve dava arkadaşlarını idama mahkum etmek suretiyle Sisi, çağın firavunluğuna soyunmuştur. Bu duruma sessiz kalamayız. Mısır kurtulursa Filistin kurtulur, Ortadoğu kurtulur" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abraham

İyi hoş ve güzel konulara değinmişsiniz ama en önemli konuyu es geçmişsiniz.bu siyonistler bizi başbaşa bırakmazlar.sürekli karıştırırlar.sonuç olarak birimiz ahmet birimiz mehmetiz. Ve en önemlisi müslümanız.bu siyonistler batılı sömürgeçi gayri müslimler olmazsa islam cografyasında kan ve göz yaşı olmaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş