SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Murat Bardakçı'yı isyan ettiren görevden alma:  İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürünü, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yaptılar!

Murat Bardakçı'yı isyan ettiren görevden alma: İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürünü, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yaptılar!

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürünü görevinden alıp Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yapması Habertürk yazarı Murat Bardakçı’yı isyan ettirdi.

Murat Bardakçı'yı isyan ettiren görevden alma:  İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürünü, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yaptılar!
9.11.2019 15:35:38

buyuk2_89

Ekrem İmamoğlu'nun, İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürünü görevinden alıp Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yapması Habertürk yazarı Murat Bardakçı'yı isyan ettirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden almaları ve işten çıkarmaları tepki çekiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçim çalışmaları sırasında, “Göreve gelirsem, kimseyi görevden almayacağım” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimi kazandıktan sonra sosyal medya hesabından, “Sevgili İBB çalışanları; gönlünüz rahat olsun. Bizimle çalışmaktan, İstanbul için üretmekten keyif alacağınız bir dönem olacak” paylaşımında bulunmuştu. Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık koltuğuna oturur oturmaz işten çıkarmalar ve görevden almalar tepki çekmişti.

Ekran Resmi 2019-11-09 15.18.34

Görevden almaları köşesine taşıyan Haber Türk yazarı Murat Bardakçı, "İstanbul'un en başarılı kütüphane müdürü" dediği Ramazan Minder'in görevinden alınarak Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 'bilgisayarcı' yapıldığını söyledi.

Bardakçı, "Dün yapılan görev değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde artık liyakata bakılmadığını, siyasî önemi olmayan yahut iştah kabartan yüksek bütçelere sahip bulunmayan makamların yöneticilerinin bile 'eski yönetimin adamı' olmaları gerekçesi ile her an değiştirilebileceklerini açık şekilde gösteriyor" ifadesini kullandı.

Bardakçı, HaberTürk'teki yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti: 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesindeki Atatürk Kitaplığı'nda dün önemli ama bana göre hiçbir şekilde olmaması gereken bir görev değişikliği yapıldı ve kitaplığın İstanbul'un en başarılı kütüphanecilerinden olan müdürü Ramazan Minder görevinden alınarak Avrupa Yakası Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne “bilgisayarcı” yahut bürokrasideki ismi ile “bilgisayar işletmeni” olarak gönderildi!
Ramazan Minder'in önemli hizmetlerinden ve binlerce nadir kitabı kaybolmaktan kurtarmasından bu köşede daha önce birkaç defa bahsetmiştim.

(...) Seçimle işbaşına gelen yeni yönetimlerin stratejik makamlara kendileri ile aynı düşüncedeki yöneticileri tayin etmelerinin ve kendi kadroları ile çalışmak istemelerinin hakları olduğunu inkâr edecek değilim. Ama kadrolarda yapılacak değişikliklerin etik kurallar çerçevesinde olması, ortalığın hallaç pamuğu gibi atılmaması ve daha da önemlisi, “liyakat” kavramının gözönünde tutularak önemli işler yapmış uzmanlara ilişilmemesi şartı ile…
Dün yapılan görev değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde artık liyakata bakılmadığını, siyasî önemi olmayan yahut iştah kabartan yüksek bütçelere sahip bulunmayan makamların yöneticilerinin bile “eski yönetimin adamı” olmaları gerekçesi ile her an değiştirilebileceklerini açık şekilde gösteriyor. Bu iş üstelik kanunlara, yönetmeliklere ve teamüllere bile ters şekilde yapılıyor, bir şube müdürü daha alt bir kadroya naklediliyor, yani kadrosu “Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müürlüğü'nde Şube Müdürü” olan Ramazan Minder, “Avrupa Yakası Mezarlıklar Şube Müdürlüğü”ne “bilgisayar işletmeni” olarak gönderiliyor.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 11.11.2019 09:15:55
Helal olsun CHP 'ye! Hiçbir korkusu yok. Yarın devletin başına geçseler ezanları susturur, kuran kurslarını kapatır, başörtüsünü yasaklar. Hiç kimse de gıkını çıkaramaz, hatta akpartiyi suçlayıp rahatlar
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR