SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Mukteda Sadr: Zorbalar birer birer düşüyor

Mukteda Sadr: Zorbalar birer birer düşüyor

Irak’ın önde gelen Şii liderlerden Mukteda Sadr, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika ile Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir’in, ordu tarafından görevden alınmalarına, “Zorbalar birer birer düşüyor” yorumunda bulundu.

Mukteda Sadr: Zorbalar birer birer düşüyor
12.4.2019 14:58:58

tweet

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika ile Sudan Devlet Başkanı Ömer Beşir'in iktidardan ordu tarafından indirilmesine tepkiler sürüyor.

Irak'ın önde gelen Şii liderlerinden Mukteda Sadr, görevlerinden alınan Cezayir ve Sudan liderleriyle ilgili Twitter hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu.

‘ZORBALARI DEĞİŞTİRMEK
İSTEYENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Mukteda Sadr Twitter hesabınından yaptığı paylaşımda, “Zorbalar birer birer düşüyor, değiştirmek isteyenlere teşekkür ederim.
Cezayir ve Sudan halkına, en güçlü ve en önemli iki kişiyi yıkmış olanlara teşekkür etmek istiyorum ve yeni bir hükümetin seçmek için bir araya gelmelerini umut ediyorum” dedi.
Cezayir'de Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın ordunun muthıtarısından sonra görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.
Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir de dün, ordu darbesiyle görevden alınmıştı.
    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 12.4.2019 18:17:21
Klasik Şia yorumu kendisinden olmayan herkesi zorba gören zihniyet Ne hikmetse Esad gibi yeryüzünde eli kanlı oldu olası o ve hanedanı tarafından yapılmayan zulüm kalmadı halkına karşı. buna zulüm yapana zalim ve zorba diyemeyen bir anlayış .....
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR