DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muheysini: Suriye'de Türk Lirasına geçmeliyiz

Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu’nun Şer’i kurulundaki Şeyh Abdullah Muheysini: Türk lirasına geçmeliyiz.

6 Yıl Önce
2016-05-20 17:12:37

TİMETURK I HABER MERKEZİ
Melahat KEMAL

Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu'nun Şer'i kurulundaki Mekke eski imamlarından Şeyh Abdullah Muheysini, Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak çökertmek için muhalif grupların Türk Lirası kullanmaya başlaması gerektiğini söyledi.

Şeyh Muheysini, yaptığı açıklamada; “Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak bitirmek için Suriye parası yerine Türk Lirası kullanılması gerekir.  Ahrar'uş Şam, Nusret Cephesi, Ceyş'ül İslam ve diğer gruplar birlikte karar alıp TL'ye geçiş yapmalıdır. Tek bir grup bile TL'ye geçerse yirmi dört saat içerisinde her tarafta TL kullanımı başlar. Suriye lirası sürekli değer kaybediyor. Rejim karşılıksız para basarak muhalifler tarafında özgürleştirilen bölgelere gönderiyor ve buradaki dolarları topluyor.  Rejimin bu hareketi Müslümanları çok büyük zararlara sokacaktır.  Tüm gruplar TL'ye geçiş konusunu gündemlerine alıp istişare etmelidir” dedi.

Şeyh Muheysini'nin bu önerisi de rejimin, yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle çok fazla Suriye lirası basarak muhalif bölgeleri de ekonomik bir krize sokma riskine karşı alınacak bir tedbir olarak yorumlandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

samet pak suriyeyi iyi tanıyor,irancı ellaham.

medeni

Bunların dedeler osmanlının son zamanlarında ingiliz ve fransızlarla bir olup bu milleti arkadan vuranlardır,bu fırsat ellerine geçerse yine yapacaklarından hiç şüphem yok.Davaları da islam değil (Allah cc doğrusunu daha iyi bilir).Bunlara toz kondurtmayanları tarihizi daha iyi incelemelerini tavsiye ediyorum.Saha da sadece piyon,abd,avrupa,suud ve tc nin bunlara yaptığı milyar dolarların haddi hesabı yok ama ne oldu? sonunda birbirlerini hırsızlıkla suçlamaya başladılar,kendi halklarına zulüm etmeye başladılar,insanlığa karşı esattan farksız suç işlemeye başladılar...

mysturk

Allah sizleri imtihan etmesin savaş ile yoklukla... Bu tür yorumlar kalplerde gizli idi. Ne zaman ümmetin başına işid belası çıktı insanlardan kalplerinde nifaktan bir şube bulunanlar yada cehaletten bir parça bulunanlar artık alenen herkesi bir tutup üstten bir bakışla 'bunların hepsi aynı yaw' diyebilmekte...

Rıdvan

Samet kardeşim Tunustan gelenler dediğin o diktatör zamaninda zindanlara atilanlar. Neden muhebbet yediklerini biliyoruz sanırım. İşidle ilgili olumlu bi şeyde de demedim pkk nin yaninda adi yazılı. Muhaliflerden kastiminda öso,batiya biatlilar ve haramiler olmadigi tevhid ehli müslümanlar olduğu anlasilmis olsa gerek. Sevelim demedim ama en azından şu rahat hayatimizi yaşarken pekde bi şeyler yapmazken bari dilimize sahip cikip vebal altina girmeyelim.

MUSA ÇETİN

Size suriyede savaşan mücahit bir arkadaşamın söylediği sözü söyliyim dediki vallahada billahada her grupta en çok sevilen mücahitler türkdü türkleri kendi soyundan araplardan bile fazla seviyolar onlardan iyi davranıyolardı

samet pak

Ridvan kardeş, mücahit dediğin tunustan salıverilmiş, müebbet 2800 makümu de içeriyor olsada, aylık 750 dolar alsada, yağmaya gelsede, sev diyorsun yani !?75 düvelden gelen, israil projesinin tuzağına düşen ,gafil gençler bunlar, suçlu ve tinerci çoğu, ışidde evli kadınlara el koyan cinsten bunlar, çocuk satan bunlar ! ... peh.

EZRA 86

BUNLAR ARAP, arkadan gözünü oyarlar, haberin yok 'ekol türk'. BUNLAR TÜRK DÜŞMANI TERÖRİSTLER. bugün muhtaçlar dostlar, yarın oyar gözünü bunlar. kanı bozuk bunlar..

SERGEN ak

ABDULLAH BİRADERİM, SEN ARAPCI MİSİN, APAÇİ MİSİN, MOSADCİ MİSİN, NESİN BİRADER ? ADAM ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞ. DÜZGÜN OKU BİR DAHA.

samet pak

mery'hanım yorumcu.,, EL-NUSRET CEPHESİ VEYA NUSRA , TOPU AYNI VEDE TERÖRİST BİR ÇETEDİR., HABERİN YOK , KONUŞUYORSUN, AÇ OKU BİRAZ. ekonomi dersin de bozuk, sanki gelişmiş bir ülke türk lirasına geçmiş de böbürleniyorsun, alt tarafı terörist bir örgüt kararı bu. otur ağla yanı.

Emil

Öyle doğru konuşuyor.Hemen keçiş etmeleri lazım.Ekonomi yönü çok mühüm.Allah sabit kılsın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş