DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muheysini'den muhalif komutanlara çağrı

Suudi Arabistan'dan Suriye'ye geçerek Fetih Ordusu bileşeni Nusret Cephesi bünyesinde savaşa katılan ünlü Arap davetçi Abdullah el Muheysini, Türkmen Dağı'nın düşmesinin ardından Suriye'de savaşçılara seslenen bir video yayınladı.

6 Yıl Önce
2015-11-21 20:26:07

TİMETÜRK I HABER MERKEZİ

Türkmen Dağı'na bakan Cebel-i Ekrad'da (Kürt Dağı) kaydedilen videoda muhalif komutanlara seslenen Nusret Cephesi liderlerinden Muheysini, "Tüm Müslümanlara, Muhacir ve Ensar'a sesleniyorum. Bunlar Sahilin ağaçlarıdır, onların üzerine yüzlerce ve binlerce sadık şehitlerin kanı akmıştır. O şehitler Allah'a verdikleri sözlerinde sadık oldular ve onlardan bazıları kendi görevini tamamladı, bazıları da bunu bekliyorlar. Ey Müslümanlar! Halep'te size seslendik, siz orada Rafızi İran'a, Nusayrilere ve komünist Ruslara ders verdiniz. Halep'in güneyinde onlara iyi bir ders verdiniz ve son beş günde orada yüzü aşkın İran askeri öldürüldü ve aralarında üst düzey generallerin de bulunduğu pek çok kişi esir alındı." ifadelerini kullandı.

"Ey Müslümanlar! Bugün Türkmen Dağı'na koşun. Burada Rafizilere ve Allah düşmanlarına Ehl-i Sünnet'in kim olduğunu gösterin. Sahil ehli ve Türkmen dağlarına müjdeler olsun Artık bugün Mücahitlerin yardımlarının ilki buraya ulaşmıştır. Ey Ordu komutanları! Yardımlarınızı gönderin. Ey Cund'ul Aksa kahramanları kardeşleriniz sizi burada bekliyor Ey Nusret Cephesi'nin ve Ahrar'uş Şam'ın kahramanları, Ey Fetih Ordusu ve dışındaki kahramanlar! Kardeşleriniz sizi burada bekliyor.Haydi Türkmen Dağı'na koşun. Ey mücahitler bilin ki bu gün yerinde oturmak büyük bir günahtır." sözleriyle Suriye'de bulunan direnişçilerden Türkmen Dağı'na yardım gönderilmesini talep eden Abdullah el Muheysini'nin bölgede bulunan Fetih Ordusu gruplarıyla da özel görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi.

"Ey Ümmetin gençleri! Siz ne bekliyorsunuz? Şam toprakları da Irak toprakları gibi işgal edilsin diye mi bekliyorsunuz? İran ve Rusya sizinle bizim aramızda savaş meydanı var unutmayın Allah nurunu tamamlayacak." sözleriyle konuşmasını bitiren Abdullah el Muheysini'nin çağrısı sosyal medyada pek çok hesap tarafından paylaşıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kemal

ehli sünnet kanının son damlasına kadar şia ve kankası rusya ile savaşacak inşaallah .

Fatih ay

Mucahit olmak istiyorum bana yardımcı olun

muhammed

Ey muhyesini kürtler Katliyama uğradığı zaman diliniz mi tutulmuştu o zaman yoksa kürtleri ümetten saymiyorsunuz

SURENA

Tipinde meymenet yok. hayal görüyor,elkaideci terörist. arabistanın bedevi kralı akrabası çıkar buda yakında.

ok

Neden pyd, bugun Turkiye tsk nasil elli kolu bagli turkmen daginin kaybedilmesine bakiyorsa mal daynagi gibi. Yarin pyd de bir Super gucun legal paramiliter ordusu olacak belki!, Ozaman napacaksiniz tsk pasalari?!, simdi rusya var diye birsey yapilamiyor, yarinda abd olacak pyd yaninda!!! Simdi belki pkk zayifliyor belki bolge temizleniyir.. Amaa meydan bos yarin pyd daha agir silahlarla oraya girmiyecegi Ne malum? Pkk bitse bile, Turkiyede terror bitmez, uzuntisi pyd suan daha cekeci ve umut verici boluculer icin!!!

ok

Keske bolgede tum musluman gruplar/mucahidler bir olsada ortaya asure corbasi gibi tatli (soz),kaliteli (ordu), doyurucu (ilim), saglikli (ruh ve beden) ve ahenkli (bozulmayan birbirini curutmeyen varlik) bir urun ortaya ciksa.bazi Grublarin bir araya gelmesinin faydasi gibi zararida var. Nasil bir insan yuzunden yagmur yagmadiysa hz Musa as zamaninda bir grup yuzundende zafer gecikmeli gelebilir!.. Kim bilir bu durumda belki son zamanlarin entrikalarindan biridir!! Ama daha onemlisi pyd!

akli selim

hdp nin de destek verdiği sizin millet ittifakında mı suhulete ereceğiz. milliyetçi biriydin, ne oldu sana anlamadım. ya kendin konuşuyorsun ya da konuşturuluyorsun. çözemedim, zaten çözüm de sunmuyorsun.

abdUllah uysal

ışid neyse bunlarda o emin olun. arada hiç bir fark yok. abdullah azzam-usame bin laden-zerkavi ve işid hepsinin menşei aynı...

hür

Bu azıyı ve yorumları okuduğumda,ah vahdet vah vahdet dedim,inandığını söyleyenler,ne kadarda mezhepçi,hizipçi tekfirci!sırf sizin gibi bir islami algısı yok diye herkese cihat mı ilan edeceksiniz!hangi yüzle Peygamber(saa) efendimizin ve hzHüseyin(a.s)huzuruna gideceksiniz?

Nuray Sener

Rabbim tüm müslümanların birlesmesini nasip eylesin. Zafer inşaAllah inananlarin olacaktır. Allah'im bize yeter o ne güzel vekildir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş