SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Muharrem İnce'ye Kahramanmaraş tepkisi

Muharrem İnce'ye Kahramanmaraş tepkisi

Muharrem İnce’nin “...Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur, yeter” ifadesi tepki çekmeye devam ediyor.

Muharrem İnce'ye Kahramanmaraş tepkisi
14.11.2017 08:53:36

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, TBMM'de AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin “...Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur, yeter” sözlerine tepki göstererek her bölgenin kendine özgü kıyafetleri olduğunu, bu kıyafetlerin de özel günlerde giyildiğini belirtti.

ataturk-8

Dilipak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ege'de efe kıyafeti, Orta Anadolu'da seymen kıyafeti, Karadeniz'de keşan, peştamal ve ihram, Güneydoğu'da poşu, Trakya'da bindallı, pantol, serace, Erzurum'da zığva, Kahramanmaraş'ta çete kıyafeti giyilir. Bunları bilmeyenden siyasetçi mi olur? Bunları bilmeyenden milletvekili mi olur? Bunları bilmeyenden lider mi olur? İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek, küçümsemek CHP'nin geleneksel zihniyetinin düşünce yapısının dışa vurumudur."

"ÖZÜR DİLEMELİ"

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil de İnce'yi kınadıklarını ve Kahramanmaraşlılardan özür dilemesini beklediklerini söyledi.

İmran Kılıç ise “Eğer Muharrem İnce maksadını aşan bir söz söylemişse gelsin açıklama yapsın, maksatlı bir söz söylemişse de Kahramanmaraşımız'dan özür dilesin” ifadesini kullandı. Celalettin Güvenç de “Kendisini kınıyoruz, özür dilemelidir. Basının da ‘Ey Muharrem İnce çam devirdin' demesi gerekiyordu” ifadelerini kullandı.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 14.11.2017 20:53:17
  Muharrem İnce adam görmemiş mal..
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR