Muhammet Tokat kimdir?
Muhammet Tokat kimdir?

Muhammet Tokat kimdir?

1967 yılanda Milas'ın Karaca hisar Köyü'nde dünyaya geldi.

İlkokulu Karaca Hisar İlköğretim Okulu'nda, orta ve lise öğrenimimi Milas Lisesi'nde tamamladı.

1988 yılanda Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1989–2009 yılları arasında Milas'ta Serbest Avukatlık yaptım. Evli ve iki çocuk babası.

1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttü.2007 yılının Aralık ayında Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe kongresinde aday olarak ilçe Başkanı seçildi. Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi'nin Kurucu Başkanlığı yaptı.

6 yıl Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği ile bu süreçte Milas Tüketici Hakları Hakem Heyeti'nde iki dönem görev aldı.1998–2004 yılları arasında üç dönem Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulundu.

Milas'ın sosyal, kültürel ve görsel açıdan yaşanılır bir kent haline gelmesi hedefiyle 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığı görevine aday oldu. Yapılan seçimlerde Milas Halkının takdiri ve ilgisi ile Belediye Başkanlığı görevine seçildi ve halen bu görevimi sürdürmekte. Görev yaptığım süre içinde ilçemizin köklü ve kronik sorunlarına el atmaya çalıştı. İmar,altyapı,restorasyon,yeşil alan,organize sanayi, Akgedik barajından içme suyu alınması,spor kompleksi,kültür merkezi fuarı,uluslar arası festival,çarşı ve Pazar yeri düzenlemesi gibi sorunları ele aldı.

Uygulamaya giren ve halen proje aşaması tamamlanmış çalışmalarla kentte önemli bir değişim ve dönüşüme imza atıldı.  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Milas halkının takdir ve desteği ile yeniden seçildi.

Muhammet Tokat Kimdir?

Doğum Tarihi:1967
Mesleği:Siyasetçi
Ünvanı:Siyasi