DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhammed Biltaci'nin oğlundan ilk yorum

Mısır'da darbeye karşı direnişin sembolü olan ve Rabia'tül Adeviyye Meydanı'nda cunta tarafından katledilen Esma Biltaci'nin ağabeyi Ammar Biltaci, babası Muhammed Biltaci için cunta mahkemeleri tarafından verilen idam kararını yorumladı.

16.06.2015 15:16:21

TİMETURK | HABER MERKEZİ

A Haber canlı yayınınna konuk olan Biltaci de Muhammed Mursi'nin oğlu Usame gibi "Teslim olmayacağız" dedi.

"Bu hüküm sürpriz değil. Babam askeri darbeye karşı durduğu için verildi bu karar. Babam, Filistin halkının İsrail'e karşı direnişine verdiği destekten ötürü verilmiş bir karar bu. Çünkü darbecilere göre Filistinlilere yardım etmek ihanettir" ifadelerini kullanan Ammar Biltaci, babasının idamına sebep olan faaliyetleriyle gurur duyduğunu belirtti.

"Öncelikle ortada bir mahkeme kararı yok. Karşı karşıya bulunduğumuz bu karar askeri yönetimin emirleridir ve bunlar uygulanamayacak. Mısır halkı, meşru olmayan makamlarının bu kararlarına asla boyun eğmeyecektir. Mübarek zamanında herkes öldürülürken böyle bir karar verilmedi. Eğer birisine idam vereceklerse ona versinler" sözleriyle Mısır'daki cunta yönetimi eleştiren Biltaci Mısır halkına askeri yönetime karşı direniş çağrısı yaptı.

"DEVRİM YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRECEK"
 
"Bizim devrim yürüyüşümüz devam edecek. Biz de devrim şehitlerinin yolundan yürümeyi sürdüreceğiz. Bu hükümler Mursi ya da arkadaşlarına yönelik değil. Bunlar halka ve iradesine karşı alınmış kararlar. Bu nedenle halk artık dik duracaktır. Çünkü artık halkın kendi geleceğini belirleme hakkı elinden alınmış durumda. Halihazırda askeri rejim halka karşı topyekün bir idam, infaz ve katliam politikası yürütüyor. İnsanların hem bedenleri hem de hukukları katlediliyor" şeklinde konuşan Biltaci, devrimin hedeflerinden asla vazgeçmeyeceklerini kaydetti.
 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Turk milleti enayi degildir. Savasmaktan kacan suriyeliye mazlum veya sunni musluman mualemesi, halbuki esedcidi hiristiyani ve sii ve seytanci yezidi de var., avrupaya gidene zor durumda takkiyeci ve hdp lilerin hepsine tehdit yuzunden diyecek kadar avanak degildir !!! Istemiyorlar tek millet tek ummet prensibini , istemiyorlar! isyan ediyorlar inkar ediyorlar!!! Sonra duygusal muminler uzurinde oyun oynamaya calisiliyor!

araştıran

mısır halkı sağ duyusunu kaybetmemesi gerekiyor. mısırın sabırlı insanları bu belayıda atlatacaklardır. seyyid kutub ve hasan elbennanın öğrencileri en güzel şekilde sabrediceklerdir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş