DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhaliflerden Türkmen Dağı'nda, Esed rejimine ağır darbe: 200 ölü ve yaralı

Suriyeli muhalif grupların, 'Ve Harridil Muminin' isimli operasyon odası, geçtiğimiz gün Lazkiye'de başlatılan saldırının bilançosunu açıkladı. Saldırı neticesinde Esed rejimi güçlerinden 200 kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.

3 Yıl Önce
2019-07-12 17:06:28

Suriyeli muhalif gruplar tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz gün Lazkiye'de başlatılan saldırıda Esed rejimi güçlerinden 200 kişinin öldüğü ve yaralandığı, biri üst düzey rütbeli 4 kişinin de esir alındığı belirtildi.

Suriyeli muhalif gruplardan Hurras ed Din öncülüğündeki "Ve Harridil Muminin (İnananları Teşvik Et)" isimli operasyon odası, geçtiğimiz günlerde Lazkiye'de başlatılan saldırının bilançosunu açıkladı.

Mepa News'in haberine göre; operasyon odasının, bölgedeki diğer muhalif gruplarla birlikte Lazkiye'nin Türkmen Dağı bölgesinde başlattığı saldırılarda Rusya destekli Esed rejiminin ağır kayıplar verdiği ifade edilmiş, bazı bölgeler muhaliflerin eline geçmişti.

200 ÖLÜ VE YARALI

Saldırıyla ilgili bugün söz konusu operasyon odası tarafından yapılan açıklamada, saldırı neticesinde Esed rejimi güçlerinden 200 kişinin öldüğü ve yaralandığı, biri üst düzey rütbeli 4 kişinin esir alındığı, bir tank ve bir mühimmat deposunun imha edildiği belirtildi.

Saldırıların Türkmen Dağı'nda eş zamanlı olarak 20 ayrı rejim noktasına yönelik düzenlendiğini ifade etti.

Saldırı neticesinde çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi. Ele geçirilenler arasında güdümlü tanksavar füzelerinin de bulunduğu dikkat çekti.

9 Temmuz sabahı başlatılan saldırıya Cebel İslam, Ketaib el İman ve Özbek İmam Buhari Ketibesi'nin de katıldığı bildirildi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş