DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhalifler ile IŞİD arasındaki çatışmalar sürüyor

Halep'in kuzeyinde muhaliflerle IŞİD arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bazı köylerin çatışmalar nedeniyle tamamen boşaltıldığı bildirildi.

7 Yıl Önce
2015-06-04 10:54:50

Suriye'de Halep kentinin kuzey bölgelerinde muhalif birliklerle IŞİD arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bazı köylerin çatışmalar nedeniyle tamamen boşaltıldığı bildirildi.

Halep'in kuzeyinde IŞİD'e karşı mücadele için kurulan ortak operasyon merkezinin üyesi Mamun Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin kuzeyindeki Soran nahiyesi ile Mari ilçesinin güneyindeki Umm'ul Kura ile Um Hoş köyleri çevresinde muhalif birlikler ile IŞİD arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi. 

IŞİD'in Halep'e yardım giden yolları kesmek istediğini ifade eden Hatib, "DAEŞ, Azez'e saldıracağını açıkladı. Bu bir taktik. Muhalifleri Azez'e yönlendirip Mari'ye saldırmak istiyor. Çünkü Mari muhaliflerin insan kaynağı. Bu kaynağı kurutarak Halep'e yönelmek isteyen örgüt, eğer burayı alırsa Azez ve Halep'in denetimini rahatlıkla sağlamış olur" dedi.

"Rejim, Halep'in kuzeyinde 'düşmanımın düşmanı dostumdur' taktiğini uyguluyor"

Rejimin bölgede muhaliflerin denetimindeki ilçe, belde ve köyleri savaş uçakları ve helikopterlerle bombaladığına işaret eden Hatib, "Rejim Halep'in kuzeyinde 'düşmanımın düşmanı dostumdur' taktiğini uyguluyor. Terör örgütü, tüm birliklerini Rakka kentinde Halep'in kuzeyine kadar rahatlıkla getirirken rejimin ve koalisyon güçlerinin hiçbir saldırısına uğramıyor. Sadece muhalif bölgeler saldırıya uğruyor" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

caner doğan

hiç güvenemiyorum bu adama

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş