DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhalifler Hama'ya ilerliyor

Suriyeli Muhaliflerin oluşturduğu ordunun Hama'ya doğru ilerlediği bildirildi...

6 Yıl Önce
2015-09-05 21:42:32

TİMETURK I FURKAN AZERİ I İDLİB

Suriye'de muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu'na bağlı güçler, ülkenin kuzeybatısında Halep,İdlip ve Lazkiye yolununu kontrol altına aldıktan sonra güneye doğru ilerleyişleri sürüyor.

Fetih Ordusu birlikleri, Halep, İdlib ve Lazkiye'yi birbirine bağlayan Freyke köyünden geçen otobanın kontrolünü ele geçirmesiyle beraber Hama'ya ulaşım kolaylaştı.

Bu sabah Muhalifler Esed ordusunun en güçlü bölgelerinden biri olan Hama'nın merkezinde bombalı araç saldırısı düzenledi.
Fetih ordusunun bölge komutanlarında Abu Culeyp Timeturk'e yaptığı açıklamada '' Freyka yolunun alınması ile beraber rejimin en önem verdiği Hama ve Lazkiye'ye ulaşmak bizim için kolaylaştı ,bunun neticesi olarak bugün Hama'da rejime karşı önemli bir operasyon düzenledik. ve rejime ağır darbe vurduk'' dedi.

Hama'nın kendileri için oldukça önemli olduğunu söyleyen Culey sözlerini şöyle davam ettirdi ''Bugün İdlib ve çevresini durmadan bombalayan uçaklar Hama Askeri havalananından kalkıyor,rejim için bir çok silah sevkiyatı da Hamadan yapılıyor bunun için bizim Hama'ya ilerlememiz ve o bölgelerde kontrolü ele almamız Suriye devrimi için hayatı bir önem taşıyor bu yüzden Hama'da operasyon yapabilmemiz bizim için oldukça önemlidir'' diye belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ferda Yamanoğlu

Şimdi, bizi yanıltan din adamlarına karşı bazı bilim ayetlerinin ilk defa açıklandığı(Hadid-25) bir site var.(www.isikdamlalari.com)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş