DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhalifler: Esed'in iktidarda kalması bir rüya

4. Cenevre görüşmelerinde muhalefet heyetinin başkanı olan Nasır Hariri, Suriye halkı istemeden Esed'in iktidarda kalmasının rüya olduğunu söyledi.

5 Yıl Önce
2017-02-24 14:08:49

Rudaw'ın haberine göre Suriye konulu Cenevre 4 görüşmelerine katılan muhalefet heyetinin başkanı Nasır Hariri, konakladıkları otelden ayrılmadan önce gazetecilere açıklama yaptı.

Hariri, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura ile öğle saatlerinde gerçekleştirdikleri görüşmelerde sorun olmadığını belirterek, “Moskova ve Kahire platformlarından heyetimiz içinde birer kişi var zaten. Açılış toplantısında onlar zaten bulunacaklar” şeklinde konuştu.

Esed rejiminin Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad'ın “siyasi geçiş bir rüyadır” sözlerine ilişkin Hariri, “Rejimi en fazla rahatsız eden şey, siyasi geçiştir. Zira bu, varlığını tehdit ediyor. Bu can sıkıcı sözlerle karşılaşmamız normaldir. Rejimin sabote etmek girişimleri normaldir” ifadelerinde bulundu.

Nasır Hariri, Cenevre 1 Bildirisi'nin iki tarafın karşılıklı rızasına dayanan geçiş yönetimi kurulmasını öngördüğünü vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

“Beşar Esed'in görevde kalması da Suriye halkının tasarrufundadır. Suriye halkı istemeden Beşar Esed'in iktidarda kalması rüyadır. Asıl rüya, siyasi geçişin Beşar Esad ile gerçekleşmesidir.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş