DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muğla'da yangın söndürme ekipleri yarıştı

Muğla'da yangın söndürme ekipleri yarıştı

7 Yıl Önce
2015-06-04 12:25:52
Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri arasında yangına en kısa sürede müdahale etme yarışması düzenlendi.

Yangın sezonuna hazırlık ve personelin motivasyonunu arttırmak amacıyla Çetibeli Mahallesi'ndeki boş arazide gerçekleştirilen yarışmaya 10 arazöz ve 5 ilk müdahale ekibi katıldı.

Heyecanlı ve renkli görüntülere sahne olan yarışmada ekipler, 300 metre mesafeye en hızlı şekilde hortum serip suyu ulaştırmak için kıyasıya mücadele etti.

Arazöz ekipleri arasında 3 dakika 20 saniyelik dereceyle Değirmenyanı Orman Şefliğinden A111 ve Çetibeli Orman Şefliğinden A115 ekipleri birinci oldu. İlk müdahale araçları arasındaki 130 metre mesafelik yarışmayı ise 3 dakikalık süreyle İ39 ekibi kazandı.

Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, AA muhabirine, yazın gelmesiyle yangın mevsiminin de başladığını hatırlattı.

Yangınlara en kısa sürede müdahale ile ekip ve ekipmanların durumunu görmek amacıyla tatbikatlar yaptıklarını belirten Zeybek, işlerinde pratikliğin önemli olduğunu vurguladı.

Benzeri yarışmalar sayesinde ekiplerin becerilerini geliştirdiklerine dikkati çeken Zeybek, önceki yarışmalarda 4 dakika olan müdahale süresini 3 dakika 20 saniyeye kadar indiren ekipleri kutladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Abe

Hadi bekliyoruz!!Herhalde vergi cennetlerinde arz-ı endam eden bu halkın çalınmış 300 milyar dolarından başlarsınız??

Görüş Bildir Bizimle Paylaş