DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muğla'da 2 teröristi arama çalışmaları devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi ormanlık alanda bu sabah güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında sağlanan sıcak temasta 5 teröristin etkisiz hale getirilmesinin ardından kaçan 2 teröristi arama çalışmaları sürüyor.

4 Yıl Önce
2017-10-05 16:18:40

Uzun süredir güvenlik güçlerinin takibinde olan ve Muğla ormanlık alanda keşif çalışmaları yapan güvenlik güçleri PKK'lı teröristler ile Otmanlar Mahallesi üst kısımlarındaki ormanlık alanda teröristler ile sıcak temas sağladı. Sıcak temasta şu ana kadar 5 terörist güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilirken, 2 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jıpkın Komando Bölüğünün ortaklaşa yürüttüğü operasyonlara İzmir'den takviye olarak gelen Bornova 2. Jandarma Komando Tugayı ekipleri de destek veriyor. 7 kişi oldukları belirlenen PKK'lı teröristlerden 2'sinin daha yakalanması için bölgede devam eden operasyonlara jandarma iz takip köpekleri de katılıyor.

Muğla'da son iki gündür yaşanan iki ayrı olayın ardından açıklama yapan yetkililer, Seydikemer'de dün yakalanan 7 kişilik terörist grup ile bu grubun birbirinden bağımsız hareket ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde ilk belirlemelere göre 5 el bombası 3 tabanca ele geçirildi.


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş