DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mübarek'e beraat kararı bozuldu

Mısır'da Temyiz Mahkemesi, devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in 'göstericileri öldürmek' suçlamasında verilen beraat kararını bozdu.

04.06.2015 12:42:43

AA'nın haberine göre, Temyiz Mahkemesi, devrik Cumhurbaşkanı Mübarek, oğulları Ala ve Cemal, eski İçişleri Bakanı Habib el-Adili ve 6 yardımcısı ile iş adamı Hüseyin Salim'in 25 Ocak 2011 Mısır devrimi sırasında çıkan olaylarda "göstericileri öldürmek ve kamu malına kasıtlı zarar verme" suçlamasıyla yargılandığı davada verilen "beraat kararına" yönelik Başsavcılığın itirazını kabul etti. Bu çerçevede sanıkların yeniden yargılanmasına hükmeden mahkeme, ilk duruşmanın 5 Kasım'da görülmesini kararlaştırdı.

Sanıkların yeniden yargılanma sürecinde alınacak kararın davaya ilişkin son hüküm olacağı ve temyiz yolunun kapanacağı belirtiliyor.

Kahire Ceza Mahkemesi, devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, 2 oğlu, eski İçişleri Bakanı Adili ve 6 yardımcısının 25 Ocak 2011 Mısır devrimi sırasında çıkan olaylarda göstericileri öldürmekle suçlandığı davada, 29 Kasım 2014'te beraatine hükmetmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Isa gulli, yanlisin var AKP ye iftira atiyorsun. O 2000 tir silah yardimi işide gitti ve işid gonderilen o silahlarla Kurt katliami yapiyor.Suructa diyarbekirde yapulan katliamlarin kani var ellerinizde. Siz hangi yuzle Allahin huzuruna cikacaksiniz. Kurtlere olan bu kin ve nefretinizle nasil yasayacaksiniz.Kurtlere iftira atmaktan vazgecin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş