SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
MSB: HGK-84 LAB'ın test atışları başarıyla gerçekleşti

MSB: HGK-84 LAB'ın test atışları başarıyla gerçekleşti

Milli Savunma Bakanlığı'nca, yerli ve milli imkanlarla üretilen Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışlarının başarıyla gerçekleştirildiği açıklandı.

MSB: HGK-84 LAB'ın test atışları başarıyla gerçekleşti
18.5.2020 13:02:58

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlı adımlarıyla, yurt içinde ve yurt dışında iyice köşeye sıkışan terör örgütlerine operasyon yapmaya devam ederken, diğer bir yandan da yerli ve milli silahlarını da üretmeyi ihmal etmiyor.

Bu kapsamda son olarak yerli ve milli imkanlarla üretilen Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın (HGK-84 LAB) test atışları yapıldı.

"ATIŞLAR BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ"

Milli Savunma Bakanlığı'nca, yerli ve milli imkanlarla üretilen Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışlarının ise başarıyla gerçekleştirildiği açıklandı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Yerli ve millî imkanlarla üretilen HGK-84 LAB (Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık) Hava Kuvvetlerimiz tarafından yapılan test atışları başarıyla gerçekleştirildi" denildi.

Öte yandan MSB'nin Twitter hesabından, Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışıyla ilgili bir video da yayınladı.

msb-hassas-gudum-kiti-84-lazer-arayici-baslikin-test-atislari-basariyla-gerceklestirildi_28955b8-1200x1052

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR