SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Moskova'da 2. Afganistan müzakereleri

Rusya Dışişleri Bakanlığı:- 'Katılımcılar, Afgan yönetiminde ulusal uzlaşma sürecini ilerletmek için daha fazla çaba çağrısında bulundular'

Moskova'da 2. Afganistan müzakereleri
9.11.2018 19:33:24
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova'da yapılan Afganistan müzakerelerinde, Afgan liderliğinde ulusal uzlaşma sürecini ilerletmek için daha fazla çaba gösterme çağrısında bulunulduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Moskova'da yapılan 2. Afganistan müzakerelerinde ilk defa Taliban hareketinin uluslararası düzeyde bir toplantıya katıldığına dikkat çekildi.

Açıklamada, "Müzakerelerin ana konusu, Afganistan'daki durumun istikrara kavuşturulması için barışa yönelik doğrudan Afganlar arasındaki diyaloğun hızla başlatılması meselesi oldu. Katılımcılar, Afgan yönetiminde ulusal uzlaşma sürecini ilerletmek için daha fazla çaba çağrısında bulundu." ifadesi kullanıldı.

Rus tarafının, Afganistan'daki durumun siyasi ve diplomatik yolla çözülebileceğini, başka alternatifin olmadığını belirttiği açıklamada, bu doğrultuda Afganistan'ın komşuları ve bölgesel ortaklarının koordineli çalışmalarının gerekliliğinin altı çizildi.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR