SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Modanisa, Türkiye’nin e- ihracat şampiyonu

Modanisa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, muhafazakar giyimde Türkiye’yi dünya markası yapma hedefinde olduklarını söyledi.

Modanisa, Türkiye’nin e- ihracat şampiyonu
9.7.2019 21:04:01

5 kıtada 130 ülkeyle ticaret yaparak son üç yılda üst üste Türkiye'nin e-ihracat lideri olan Modanisa'nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, yurt dışında modest giyim olarak adlandırılan muhafazakar giyimde Türkiye'yi dünya markası yapma hedefinde olduklarını belirtti.

Kaliteli ve iyi giyimi, muhafazakâr tarzda giyinmeyi tercih eden kadınlar için de erişilebilir fiyatlarla ve bol seçenekle ulaşılabilir kılmak isteğiyle 2011 yılında yola çıktıklarını belirten Türe, “Modanisa aslında bir alışveriş platformu: Büyük çoğunluğu Türkiye'den olmak üzere 850'den fazla üretici, marka ve tasarımcıyı uluslararası pazara açıyoruz. Bir anlamda Türkiye'nin hazır giyimdeki gücünü dünyaya taşıyoruz. 2011 yılında 50 tedarikçi ile çıktığımız yolda bugün 850'den fazla tedarikçimiz var. 5 kıtadan 130 ülkeye İstanbul'dan kargo gönderiyoruz. Aylık 16 milyon, yıllık 200 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşıyoruz. Son 3 yılda üst üste Türkiye e-ihracat şampiyonu olduk.” dedi.

270 MİLYAR DOLARLIK SEKTÖR

İslami giyim sektörünün harcaması 270 milyar dolar olduğunu belirten Türe, “Bu rakamın 2023 yılına kadar 361 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Türkiye, 28 milyar dolarlık giyim harcaması ile bu ülkeler arasında ilk sırada. Türkiye'nin İstanbul doğumlu bir global marka çıkartması mümkün görünüyor” dedi. Türe, Modanisa'nın hedeflerini ise şöyle özetledi:

HEDEF: GLOBAL MARKA

“Modanisa olarak amacımız, İstanbul'dan doğan global bir marka olmak ve doğum yerimiz olan İstanbul'u dünyada modest giyimin önemli merkezlerinden biri haline getirmek. Modanisa kendi pazarında dünyanın öncü e-ticaret platformlarından biri. Şu an rakamlar bu kategoride dünyadaki lider e-ticaret firmasının Modanisa olduğunu gösteriyor.”

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR