DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MİT tırlarıyla ilgili yayınlara soruşturma

MİT tırlarıyla ilgili yayınlara soruşturma

7 Yıl Önce
2015-05-29 16:42:21
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik soruşturma kapsamında yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü yayın yapılmasının yasaklanmasına dair karar verildiğini hatırlatarak "Ancak buna rağmen özellikle bugün bazı basın yayın organlarında ve internet haber sitelerinde gerçeği yansıtmayan haber, yorum ve görüntülerin yayınlandığı görülmüştür. Bu yayınları yapan kişilerle ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosundan yapılan açıklamada, 1 Ocak 2014'te Hatay ili Kırıkhan ilçesinde, 19 Ocak 2014'te Adana'da durdurulan araçlarla ilgili bazı internet haber sitelerinde çıkan yayınlara ilişkin Adana 5. Sulh Ceza Hakimliğince 14 Ocak 2015 tarihinde karar alındığı hatırlatıldı.

Alınan kararda konuya ilişkin internet adreslerindeki tüm yayınlara yönelik erişimin engellenmesine, kararın gereği için Erişim Sağlayıcıları Birliğine gönderilmesine ayrıca 5187 sayılı Basın Kanununun 3/2. maddesi gereğince soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü yayın yapılmasının yasaklanmasına dair karar verildiği ve bu kararın gereğinin yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlara gönderildiği anımsatıldı.

Açıklamada, "Ancak buna rağmen özellikle 29.05.2015 günü bazı basın yayın organlarında ve internet haber sitelerinde gerçeği yansıtmayan haber, yorum ve görüntülerin yayınlandığı görülmüştür. Bu yayınları yapan kişilerle ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş