DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MİT tırlarıyla ikinci hamleye hazırlanıyorlar

Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi köşesinden uyardı. 'Paralel Yapı'nın AK Parti'yle ilgili seçim hesaplarının tutmadığını, Uluslararası sistem bunun üzerine yeniden harekete geçtiğini belirten Selvi ikinci hamleye hazırlandıklarını da yazısına ekledi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 11:18:03

Paralel yapı Ergenekon sürecinde ilk operasyonu Cumhuriyet Gazetesi'ne yapmıştı. İlhan Selçuk, ilerleyen yaşına ve hastalığına bakılmaksızın sabaha karşı gözaltına alınmıştı.

Mustafa Balbay ise tutuklandığında Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara temsilcisiydi.

Paralel Yapı Cumhuriyet Gazetesi'nin üzerinden silindir gibi geçmişti.
Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek.

Can Dündar'ın Cumhuriyet'in başına geçmesi de yine paralel yapı üzerinden oldu.

İlhan Selçuk, Mustafa Balbay'a yönelik operasyonları yürüten savcılar, Can Dündar röportajlarıyla aklanıp paklanmış, yolsuzluklarla savaşan melekler olarak sunulmuştu.

Can Dündar'ın Cumhuriyet'in genel yayın yönetmeni koltuğuna oturmasını sağlayan bu röportajlar olmuştu.

Paralel yapı böylece Cumhuriyet'in üzerinden ikinci kez silindir gibi geçti.

Bu aslında ne Can Dündar'ın suçu ne de paralel yapının maharetiydi.

Cemaat gazetelerinin inandırıcılığını kaybetmesi, Taraf'ın ipliğinin pazara çıkması üzerine, Cumhuriyet üst akıl tarafından yeniden formatlanıp piyasaya sürülmüştü.

Can Dündar şu günlerde diyet borcunu ödemekle meşgul. MİT tırları dosyasının yeniden açılmasının tek nedeni bu değil elbette ki.
17-25 Aralık operasyonundan sonra Hatay ve Adana'da gerçekleştirilen MİT tırları operasyonunun amacı neyse, bugün de aynı.
17-25 Aralık'ta hedefleri Erdoğan'ı devirmekti. “Dönemin başbakanı" fezlekelerini operasyondan önce yazmaya başlamışlardı. O başarılı olamayınca bu kez hükümeti Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılatmak ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından AK Parti hakkında açılacak kapatma davasına gerekçe oluşturmak için bir hamle yapmışlardı. Aynı tarihlerde başta Van olmak üzere bazı merkezlerde AK Parti ve El Kaide arasında ilişki olduğunu ispatlayacak operasyonlara başlamışlardı. AK Parti'nin Van Belediye Başkan adayının evine bu maksatla operasyon gerçekleştirilmişti.

O dönemlerde edindiğim bilgiler ışığında MİT ve El Kaide operasyonları ile AK Parti'ye kapatma davası açılması için hazırlık yapıldığını yazmıştım.

Belli ki AK Parti'yle ilgili seçim hesapları tutmadı. Uluslararası sistem bunun üzerine yeniden harekete geçti. Şimdi ikinci hamleye hazırlanıyorlar. AK Parti'yi terör örgütlerine silah sağlayan iktidar konumuna düşürmeyi planlıyorlar. Terörle aynı fotoğraf karesine girmiş olan AK Parti, uluslararası meşruiyetini kaybettikten sonra ardından gelsin kapatma davası.

Olmaz olmaz demeyin. AK Parti 2007 seçimlerinde yüzde 47 ile ikinci kez tek başına iktidar olduktan sonra kapatma davası açılmadı mı? MİT tırları operasyonunda sergilenen özel çabaya dikkat çekmek istiyorum.

Suriye iç savaşında iki ateş arasında kalan Türkmenlerin Türkiye'den başka hamisi yoktu.

İki ateş arasında kalan Türkmenlerin çağrısı üzerine 1 Ocak 2014 günü MİT'e ait gizli kod bildirilerek, TIR'lar Ankara'dan yola çıktı. Tırlar, Ankara'dan yola çıkmıştı ki, Hatay Jandarma İstihbarat'tan H.A. ihbarda bulundu. Tırlar Ankara sınırları içerisinde durdurulabilirdi. Yoksa Aksaray'da, yoksa Niğde'de aynı işlem yapılabilirdi. Yapılmadı. Tırların Hatay mıntıkasına kadar girmesi beklendi. Savcı Özcan Şişman Kırıkhan'a giderek, tırların MİT'e ait olduğunu bilmesine rağmen tırları aramak istedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yanında İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarı olduğunu belirterek, tırların MİT'e ait olduğunu, MİT yasası gereği aranamayacağını belirterek Adana Cumhuriyet Başsavcısından hukuka uygun hareket edilmesini istedi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

keskinkılıç

tırlatmışlar.

YSELİM

korkmanı gerek yok neden olsa türkmenlere giden yardım var içlerinde öyl demiştiniz. idda edildği gibi IŞID a giden bir şey yok sonuçta korkuya gerek yok.bence hükümet o tırları tüm vatandaşlara gezdirmeli ki, iftrayı gözleriyle görsün.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş