SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Mısırlı bakandan ölüm tehdidi: Mısır'a karşı konuşan herkes doğranacak

Mısırlı bakandan ölüm tehdidi: Mısır'a karşı konuşan herkes doğranacak

Kanada'da temaslarda bulunan Mısır Göçmenlik Bakanı Nabila Makram, Mısır’ı eleştiren herkesin doğranarak öldürüleceğini söyleyerek muhalifleri tehdit etti.

Mısırlı bakandan ölüm tehdidi: Mısır'a karşı konuşan herkes doğranacak
24.7.2019 07:31:16

Makram'ın Toronto kentinde katıldığı toplantıda yaptığı konuşma sosyal medyaya yansıdı.

Katılımcılardan biri tarafından kaydedilen videoda, Makram'ın şu sözleri yer alıyor:

"Bizim sadece bir ülkemiz var, o da Mısır. Mısır, bizi bir araya getiren ve yakınlaştıran şeydir. O, nereye gidersek gidelim kalplerimizde kalacak. Bununla ilgili olumsuz bir söze dayanamayız. Mısır'a karşı konuşan herkes doğranacak."

Makram'ın elini boynuna götürerek kesme işareti yapması üzerine salondakilerden bazıları kısa süreli şaşkınlık yaşadı, bazı katılımcılar ise bakanı alkışladı.

ŞİKAYET BAŞVURUSU YAPTILAR

Mısır Göçmenlik Bakanı Nabila Makram'ın tehdit içerikli konuşmasının yer aldığı videoyu internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına yükleyen "Mısırlı Kanadalılar Demokrasi Koalisyonu" (ECDD) isimli grup, bakan hakkında şikayetçi oldu.

ECCD Başkanı Ahmed Abdelkader, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mısırlı Bakan Makram'ın Kanada topraklarında Kanada vatandaşlarını tehdit etmesinin skandal olduğunu söyledi.

Makram'ın Toronto'da Mısır'daki rejimi eleştirenleri dilimlemek ve doğramakla tehdit ettiğini belirten Abdelkader, şunları kaydetti:

"Yurt dışındaki Mısırlıları bu şekilde tehdit eden rejimin ülke içindeki Mısırlılara neler yaptığını hayal etmeliyiz. Kanadalı Mısırlılar olarak, Mısır rejiminin insan hakları ihlallerini, diğer politika ve uygulamalarını açıkça eleştirdiğimiz için kendimizi tehdit altında hissediyoruz. Artık Kanadalı Mısırlılar, kendilerini güvende hissetmeyecekler. İnsan haklarının sistematik olarak ihlal edildiğini bildiğimiz bir rejimin bakanı, Kanada'ya gelip Kanadalıları Kanada topraklarında tehdit ediyor.

Biz Kanada vatandaşı Mısırlılar olarak kendisini ve Mısır rejimini polise raporlarımızla şikayet ettik. Kanada makamları, Suudi rejiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya yaptıklarını hesaba katarak, Mısırlı Bakan Makram'ın hükümet tehdidini ve tehditte kullandığı kesme hareketini ciddiye almak zorundadır."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 24.7.2019 22:10:19
SEN KIMSIN BUTUN MILLET TEHDID EDIYIYORSUN KENDINE GEL HERKEZ VATANINE SEVER BIR TEK MISIRLILAR DEĞIL VE HERKEZ TEK VATANI VAR SEN DIPLOMAT OLAMASINNN TEHDID ILE BUNU HIÇ BIR ŞEY YAPAMASIN BILIYORMUSUN NE DEMEK SIYASET?ONCE ÖĞREN SONRA K9NUŞ DAHA 1.0000 MILIYON FIRINDAN EKMEK YEMEN LAZIM VE O SANDALYE BAŞKALARINA BIRAK KIYMETINE BILEN OK
/ 24.7.2019 15:16:26
Hoşt yani. Bunu dillendiren de kadın üstelik. Âllah Ortadoğu batağından ülkemizi korusun.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR