SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Mısır'dan ''Anadolu Ajansı'' açıklaması

Mısır'dan ''Anadolu Ajansı'' açıklaması

Mısır’dan Kahire'de gözaltına alınan Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri ile ilgili açıklama geldi.

Mısır'dan ''Anadolu Ajansı'' açıklaması
16.1.2020 13:24:57

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Hafiz, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın Kahire'de Anadolu Ajansı'nın (AA) muhabirlerinin gözaltına alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamayı tamamen reddettiklerini ifade eden Hafiz, gözaltına alınan kişilerin yasal olmayan ‘Türk elektronik medya komiteleri' için çalıştıklarını savundu.

'MISIR'IN İMAJINI BOZMAK AMACIYLA HABER YAPIYORLAR'

Söz konusu kişilerin "Mısır'daki siyasi, güvenlik ve hukuki durumlarla ilgili uydurma ve yanlış haberleri yaymak üzere terörist Müslüman Kardeşler örgütünün kurduğu ve Türkiye tarafından desteklenen bir şirket adı altında çalıştığını” ifade eden sözcü, ‘ülkenin ulusal ve uluslararası imajını bozmak amacıyla bu haberlerin Türkiye'deki inlere gönderildiğini' söyledi.

'TÜRKİYE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE EN KÖTÜ ÜLKELERDEN BİRİ'

Tüm prosedürlerin yasalara uygun olduğunu belirten Hafiz, ‘Türkiye'nin temel özgürlükler başta olmak üzere ifade ve basın özgürlüğü konusunda en kötü ülkelerden biri olduğunu' öne sürerek, ‘Türkiye'nin yaptığı açıklamayı çirkin bulduklarını ifade etti.

Türkiye'nin ‘eski bir hayal üzerine kurulan sahte şanları canlandırmak amacıyla bölgedeki halkların kaderini silah zoruyla kontrol etmek için radikal terörist milisleri desteklediğini iddia eden Mısırlı sözcü,  Türkiye'nin basın konusunda çamura battığını söyledi.

AA Kahire ofisine önceki gece baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı olmak üzere, 4 çalışanı gözaltına almıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın başkenti Kahire'de gözaltına alınan Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinin serbest bırakılması çağrısında bulunup Mısır'ın Ankara'daki maslahatgüzarını bakanlığa çağırmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

hakan / 16.1.2020 14:52:00
ilk işimiz israil in güvenliğini sağlamak diyen tiran özgürlük ve insan haklarından bahsediyor,gülermisin ağlarmısın,Yönetim kendi insiyatifinde değil emperyal güçlerin idaresi altında,ırak ı istila ederek, mısır,bae,suud gibilerinide sisi gibi satılmış paryalar sayesinde istila ve işgal ettiler,aynen libya örneğinde islam dünyasını ağababalarının talimatları doğrultusunda dizayn etmek için her türlü operasyon içindeler,
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR