DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır'da yargılanmalar ertelendi

Mısır'da 457 kişinin yargılandığı davanın 16 Haziran'a ertelendiği bildirildi...

7 Yıl Önce
2015-06-03 17:28:01

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin de aralarında bulunduğu 457 kişinin yargılandığı Minya kentindeki "polis merkezi baskını" davasının duruşması ertelendi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Minya Ceza Mahkemesi, 3 Temmuz 2013'teki askeri darbe sonrası Minya'da Adve Polis Merkezi'nin basılması ve şiddet olaylarına karıştıkları iddiasıyla aralarında Bedii'nin de bulunduğu 457 kişinin yargılandığı davanın duruşmasının 16 Haziran'a ertelenmesini kararlaştırdı.

Duruşmaya başkent Kahire'deki polis akademisinde devam edileceği belirtildi.

Minya'daki polis merkezine saldırı ve şiddet eyleminde bulunma iddiasıyla yürütülen davada daha önce sanıklardan bazılarına idam ve bazılarına da müebbed hapis cezası verilmiş ancak temyiz mahkemesi davanın yeniden görülmesine karar vermişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Yav tamamda, siz adam olsaniz, anarsistlere arka çikmasaniz, gerçekten siyaset yapsaniz, çamur at izi kalsin anlayisindan bir kurtulsaniz, biz akparti seçmeni olarak, chp ile akparti gibi zit partilerin birlesmesinde hayir olabilir diye isterdik denemeyi. biz akpartililer için alternatif yok, mhp desek, bize en yakini ama 3maymunlar, siz öyle, hdp'yide yine tanidik degisecekleri yok. iyisimi, vatanimda bukadar pisman seçmen varken, yeniden seçime gidelim, tekrar Akpartiyi tek basina iktidara getirelim. biz akpartiye ders verelim derken kendimize ders verdik.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş