DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır'da gösteri çağrısı

Mısır'daki 'Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak', toplumun tüm kesimlerine çağrıda bulunarak, 'Devrim, Fakir ve Mazlumların Umududur' sloganıyla düzenlenecek haftalık gösterilere katılmalarını istedi.

28.08.2015 09:19:46

Ulusal İttifak'ın sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yapılan yazılı açıklamada, Mısır cadde, meydan ve sokaklarının özgürlük isteyen, azgınlığı ve zulmü reddeden özgür devrimcilerin kanlarıyla, hapishane ve tutukevlerinin gençlerle dolup taştığı, darbeci rejimin de fakir zengin gözetmeksizin halkın tüm kesiminden intikam almaya yöneldiği ve rejimi destekleyenlerin bile onun ateşiyle yandığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mısır'ın yoksul halkı yaşam sıkıntısı ve fiyat artışından öyle acı çekiyor ki insanlar artık (et istemiyoruz) diye haykırmaya başladı. Belki birkaç gün sonra (Ekmek ve su da istemiyoruz) diye haykıranları duyacağız. Halk açlığını yatıştıracak bir şey bulamıyor."

Değişim için devrimden başka bir çarenin bulunmadığı ifade edilen açıklamada, "Mısırlıların güvenliğini ve toplumsal adalet umudunu gerçekleştirmek ve onurlu bir yaşam elde etmek üzere zulme karşı devrim yapmak için şimdi önünüzde yol apaçıktır. Biz devrimin başarılı olacağından eminiz, siz de özgürlük çağrısından geride kalmayın" denildi.

Mısır'da 3 Temmuz 2013'te gerçekleşen askeri darbenin ardından, demokrasi taraftarlarının gösterileri devam ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Malik

İslam Devleti !!! Bu nasıl çeviri ? Işid yada Daeş değil de neden özellikle İslam devleti kullanılıyor. Timeturk olarak , cümle İslam Devleti değil daeş olarak çevrilmeli idi. İslam Devleti kavramı öyle basit bir mesele değil ..

enver sadık

Ne kadar gösteri yapılırsa yapılsın bir sonuca ulaşılmaz. Sadece gösteri yapanlarda bıkkınlık olur ve günden güne meydandaki insan sayısı azalır. bunun tek çözümü kurşun kalemdir. kurşuna kurşun kaleme kalem le cevap verilir. Kurşuna kalemle cevap verirseniz ölürsünüz. Kaleme kurşunla cevap vermeye kalkarsanız serseri olursunuz. Dininize fitne sokarlar. kısaca Cihad ve İctihad. Cihad ve İlim birlikte bu dini zafere ulaştırır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş