DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır'da darbe karşıtı 2 kişi öldürüldü

Mısır'da darbe karşıtı 2 kişi öldürüldü

28.08.2015 21:26:06
Mısır'ın el-Feyyum vilayetinde emniyet güçlerinin, yönetim karşıtı 2 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Darbe karşıtı Ulusal İttifak'ın resmi sayfasında yayımlanan açıklamada, Feyyum kentinde 2 kişinin polis güçleri tarafından öldürüldüğü belirtilerek, "Ülkenin seçkin gençlerinden iki kişi soğuk kanlı bir şekilde öldürüldü. Bunun sorumlusu Feyyum Emniyet Müdürü Nasır Abid'dir" denildi.

Söz konusu gençleri öldürenlerin cezasız kalmayacağı aktarılan açıklamada, "Cezanın gecikmesiyle suç faillerinin cezasız kalacağını zannedenler, yanılıyorlar" ifadesine yer verildi.

Fayyum Emniyet Müdürü Nasır Abid ise konuya ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Emniyet Müdürlüğü, 20 farklı davadan aranan 2 teröristin Tamiye bölgesindeki bir yazlık evde saklandıklarını tespit etmesinin ardından operasyon düzenledi. Polis güçleri, söz konusu adrese girişleri sırasında ateş açan teröristlere karşılık vererek onları öldürdü" dedi.

Fayyum'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) kaynakları da "Öldürülen iki gencin silahsız olduklarını ve polisler tarafından doğrudan ateş edilerek infaz edildiklerini" belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

LOM-SÖZLÜ

6356 sayılı Kanun 2822 sayılı Kanunda da yer alan kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerindeki grev yasağına aynen yer vermiştir. 6356 sayılı Kanun “kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde” yasak olduğunu belirtmiştir. Üstelik ortada bir de 'OLAĞAN ÜSTÜ HAL' var. Bu işi anlayamadım. Tamam çalışanların hakkı verilsin de, vatandaş da korunsun. İzmir halkını mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş