DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Moskova'da

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Moskova'da

7 Yıl Önce
2015-08-25 19:18:02
Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma Başkanı Sergey Narışkin, Mısır'ı güvenilir bir ortak olarak gördüklerini söyledi.

Rusya'ya iki günlük resmi ziyaret düzenleyen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma Başkanı Narışkin'le görüştü.

Moskova'daki Duma binasında gerçekleşen görüşmede konuşan Narışkin, "Rusya, Mısır'ı Ortadoğu'nun önde gelen ve güvenilir ortaklarından biri olarak görüyor. Mısır'ın Ortadoğu ve İslam dünyasına istikrar kazandıran rolünün korunması ve güçlenmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Narışkin, Mısır'da parlamento seçimlerinin yapılmasının ardından, meclisler arası iş birliğini yeniden tahsis etmeye hazır olduklarını belirtti.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, ülkesinin son iki yılda büyük zorluklarla karşılaştığını belirterek, "Mısır büyük bedeller ödedi. Eğer biz başka bir yolu tercih etseydik bu bedel daha büyük olurdu" dedi.

Sisi görüşmede, Narışkin'i Mısır'a davet etti.

Öte yandan, Sisi'nin Moskova'da bulunan Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetler Başkomutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile görüşerek, bölgesel güvenlik konularını değerlendirdiği belirtildi.

Sisi, yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş