DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Minderde hedef, tüm sıkletlerde madalya

Minderde hedef, tüm sıkletlerde madalya

02.06.2015 11:37:28
BUĞRA ERSAVAŞ - Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Necmi Gençalp, 12-28 Haziran'da Bakü'de düzenlenecek Avrupa Oyunları hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdürdüklerini belirterek, tüm sıkletlerde madalya alabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Gençalp, Serbest Güreş Milli Takımı'nın Ankara Elmadağ'da yaptığı kamp sırasında AA muhabirinin sorularını cevapladı. Elmadağ'da son kamplarını yaptıklarını vurgulayan Gençalp, "Aralık ayından bu yana belirli aralıklarla kamplar yaptık. Aladağ'da fiziksel çalışmaya yönelik yaptığımız kamp sonrasında Ankara'da bu kez form tutma antrenmanlarına başladık. Güreşçilerimizin bazılarında küçük sakatlıklar vardı ama onlar da iyileşti. İyi ve şampiyon sporculara sahibiz. Bizim de amacımız, tüm sıkletlerde madalya alabilmek. Umuyorum ki oyunlardan bol madalyayla döneceğiz" diye konuştu.

Avrupa Oyunları'nın ilk kez düzenlendiğine dikkati çeken Gençalp, "Çok iyi bir takımımız var. Hazırlıklarımızı da yüksek tempoda sürdürüyoruz. Avrupa Oyunları ilk kez düzenleniyor olması nedeniyle her ülke tarafından çok ciddiye alınıyor. Biz hazırlıklarımızı büyük bir ciddiyetle sürdürüyoruz. En iyisini yapabilmek için mindere çıkacağız" ifadelerini kullandı.

-Hedef takım şampiyonluğu

Gençalp, son Avrupa Şampiyonası'nda 4 madalya kazandıklarını hatırlatarak, Avrupa Oyunları'nda bu rakamın üzerine çıkmak istediklerini dile getirdi.

Sporcularla teknik ekibin uyumlu çalıştığını ve herkesin moralinin üst düzeyde olduğunu anlatan Gençalp, şunları kaydetti:

"Her zaman daha iyiyi istiyoruz ve çalışmalarımızı da bu yönde yapıyoruz. Son Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen 4 madalyanın üzerine çıkmamız lazım. Takım şampiyonluğunda madalya dağılımı büyük önem taşıyor. Daha önce bu başarıyı elde ettik, bu sene de neden kazanmayalım. Hedefimiz, her şampiyonada üzerine koyarak ilerlemek. Tüm Türkiye'nin desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. Halkımızın duasıyla başarıya ulaşacağımızdan şüphem yok."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

oguz

anlaşılan bu da cemaatin üzerine yıkılacak

Görüş Bildir Bizimle Paylaş