Minarenin merdiveninden düşen imamın ölmesi

Minarenin merdiveninden düşen imamın ölmesi

26.05.2015 18:15:12
Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde minarenin merdiveninden düşerek hayatını kaybeden imam Lokman Ağırbaş'ın (31) cenazesi, memleketi Erzurum'da toprağa verildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki otopsi işlemlerinin ardından memleketi Erzurum'a götürülen Ağırbaş'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından kent merkezindeki Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda defnedildi.

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Yazıbaşı Köyü muhtarı Mehmet Çadır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imam Ağırbaş'ın evden çıkmadan önce eşine "Sen kahvaltıyı hazırla, hazır olunca beni çaldır, ben gelirim" dediğini aktardı. Ağırbaş'ın eve gelmemesi üzerine eşinin durumu komşularına söylediğini anlatan Çadır, komşuların minarede düşmüş vaziyette buldukları Ağırbaş için 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdiğini ancak sağlık ekiplerinin Ağırbaş'ın düştüğü yerde hayatını kaybettiğini belirlediğini söyledi.

İmam Ağırbaş'ın genç ve iyi bir insan olduğunu dile getiren Çadır, "Büyükle büyük, küçükle küçüktü. Kur'an talebesi yetiştirmesi yönünden çok elverişliydi. Köyün bütün çocuklarını çok iyi yetiştirdi. Birinciye bisiklet, ikinciye Kur'an-ı Kerim hediye ederdi. Biz köylüler olarak kendisinden çok memnunduk. Bir kardeşimiz ve evladımız gibi biliyorduk" diye konuştu.

Yazıbaşı köyü caminin imamı Lokman Ağırbaş (31), minarenin arızalı ışık ve ses sistemini kontrol etmek için camiye gitmiş, minarenin merdivenlerinden düşerek yaşamını yitirmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fuat HAKKATAPAN

7***9)Dağdan inin deyip Paralel çeteyle on binlerce Kürdü hapislere tıkamanız,sonra paralel le çatışınca Ergenekoncularla anlaşıp onları salarken Kürtleri hapiste tutmanız…10) Bakara mak… diyerek yüce kitabımıza hakaret edenleri balkonlarınızda sergilemeniz,yolsuzluk adına tek bir belediye,milletvekili,bakanla ilgili bir adım atmamanız…çürük elmaları hep örtme politikaları