DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,3024 ₺

EURO

17,6892 ₺

ALTIN

970,66 ₺

BİST

2.417,78 ₺

Milliyet: İran'dan Türkiye'ye tehdit

İran, son yaşanan gelişmeler üzerine Türkiye'yi üstü kapalı olarak tehdit etti...

7 Yıl Önce
2015-12-09 06:08:05

Türkiye ve Rusya arasındaki uçak krizinden doğan gerginlik diğer ülkelere de etkisini göstermeye başladı. İran'dan yapılan açıklamada, "Türkiye zaten Irak, Rusya ve Suriye'yi karşısına aldı şimdi de sorunlarını daha da artıracak olan İran'ı eklemeye çalışıyor" denildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Muhammed Bagher Nobakth, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen Ağustos ayında Ruhani'yi telefonla arayarak İran medyasında kendisi ve ailesi hakkında çıkan haberler konusunda uyardığı yolundaki sözlerinin kabul edilemez ve gerçek dışı olduğunu savundu.

TÜRKİYE'YE ÜSTÜ KAPALI TEHDİT

İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif'in her zaman Türkiye'den daha güçlü devletleri İran halkını tehdit etmemesi konusunda uyardığını söyleyen Nobakth, “Türkiye şu anda Irak, Rusya ve Suriye ile karşı karşıya. Şaşırtıcı olan şu ki, bunlara bir de kesinlikle sorunlarını daha da artıracak olan İran'ı eklemeye çalışıyor" diye konuştu. .

YORUMLAR (5)

ekol türk

Bunlar ecdadin karsisinda korku müslümaniydi.350 yillik baris süreci bundsndir.nasil bir millet ve ümmet oldugumuzu en iyi bilen bu sinsi persler uzun süre geri durdular.simdi gün bugün uygun ortami bulunca cöl cekirgesi gibi larvalarindan cikmaya basladilar.yandas maxis leriyle birlikte.

cındo

Yazıklar olsun size, ey ümmetin yüz karaları şiirler, batı size ambargo sıkıntısını uygularken, her gün size savaş tehditi savururken, Türkiye sizin için müttefiklerinden vaz geçip, sizi düşmannza teslim etmedi ,ne oluyorda türkiye düşmanını sevindirmek için saldırı pozisyonu alıyorsunuz demekki böründüğünüz o kıyafetler münfıklığın ta kendisidir . . . . . . . . .

alia57

Kazıklı Voyvodaları hallettik, bu Sarıklı Voyvodaları da hallederiz inşallah...

serhat

Niye siz kimsiniz ki bu kibre bakın hele. hz aişe annemize hafsa annemize, sahabe efendilerimize söven zındıklarsınız

ekol türk

Türk milleti cok iyi izle ve bu devletide milletide kodla. bunlarin ne tür bir düsman oldugunu gör

Görüş Bildir Bizimle Paylaş