DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli tenisçiler Davis Cup'ta Belarus'u gözüne kestirdi

Milli tenisçiler Davis Cup'ta Belarus'u gözüne kestirdi

14.07.2015 14:00:30
Teniste Davis Cup Avrupa/Afrika Bölgesi 2. Grup'ta Belarus'la 17-19 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da karşılaşacak Türk Milli Takımı'nın oyuncuları, seyirci avantajını kullanarak rakiplerini yenmek istedikleri söylediler.

Karşılaşmaların oynanacağı Garanti Koza Arena'da düzenlenen basın toplantısına milli tenisçiler Haluk Akkoyun, Marsel İlhan, Cem İlkel, Barış Ergüden ve Anıl Yüksel katıldı.

Milli takım kaptanı Haluk Akkoyun, rakiplerinden daha iyi olduklarını vurgulayarak, "Teklerde avantajımız yüksek. Çiftlerde işimiz biraz daha zor. Marsel'in teklerde iki maçını da kazanacağını düşünüyorum. Seyircimizi de Garanti Koza Arena'ya bekliyoruz. Taraftarımızın 3 gün boyunca tam desteğiyle Belarus'u yeneceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Turnuvada Türkiye'nin en önemli oyuncusu olan Marsel İlhan, maçların sıcakta oynanacak olmasının kendilerini etkileyeceğini ancak seyirci avantajını iyi bir şekilde kullanacaklarını aktararak, "Arkadaşlarımızla en iyi şekilde mücadele edip Belarus'u yeneceğiz. Benim hedefim bu turnuvada iki maçımı da kazanmak. Önümde Amerika Açık var. Orada da çeyrek finale çıkmak ve seneye olimpiyatlarda yer almak istiyorum. Herkesi maçlara bekliyoruz. Bayramı birlikte yaşayalım" ifadelerini kullandı.

Genç tenisçi Cem İlkel'de taraftar desteğine dikkati çekerek, "Ev sahibi avantajını kullanarak Belarus'u yenip finale çıkmalıyız. En önemli faktör ev sahibi olmak ve seyirci avantajını kullanabilmek. Her maçtan önce takım olarak en iyisini sahaya yansıtmaya çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Barış Ergüden ile Anıl Yüksel ise, iyi bir hafta sonu geçirip Belarus'u mağlup etmek istediklerini kaydetti.

Belarus Milli Takımı'nın kaptanı Vladimir Voltchkov ise çok iyi bir tesiste maç oynayacaklarını ve en iyi şekilde mücadele edeceklerini kaydetti.

- Turnuva programı

Turnuvada kura çekimi 16 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

Garanti Koza Arena'da 17 Temmuz Cuma günü teklerde iki maç 18 Temmuz Cumartesi günü ise çiftlerde tek müsabaka yapılacak. Turnuva, 19 Temmuz Pazar günü teklerde yapılacak 2 maçla sona erecek.

Turnuvada, 5 set üzerinden oynanacak karşılaşmalarda 3 galibiyet alan takım seriyi kazanacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Paralelci Combalakların yaptığı ve mücadeleyi sekteye ugratma amaçlı birkaç olayı tüm emniyet güçlerine maledemezsiniz. Kureşanlı gözün biraz da şehitleri ve ailelerini görsün. Çınar da katledilmiş çocukları unutmayacağız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş