DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:35:16
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Şimdi bir kez daha milli iradeye sahip çıkma zamanı. Ya milli iradeye sahip çıkarak yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz ve böylelikle eski Türkiye'yi bir daha gelmemek üzere sandığa gömeceğiz ya da eski Türkiye'yi dört gözle bekleyenlere bir fırsat daha vereceğiz" dedi.

Yılmaz, AK Parti Kangal İlçe Teşkilatı tarafından ilçe merkezinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran genel seçiminin önemine değindi.

Bu seçimde Türkiye'nin geleceği hakkında karar verileceğini belirten Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümüne girerken ülkenin rotasını halkın çizeceğini dile getirdi.

Bakan Yılmaz, "Kazandıklarımızı koruyacak, geleceğe umutla bakacağız ya da kazandıklarımızı kaybedip eski Türkiye'nin dehlizlerinde kaybolacağız. Bu seçim evlatlarımızın, Sivas'ın, Kangal'ın, Türkiye'nin 4 yılı için çok önemlidir. İşte bunları kaybetmemek için ince eleyip sık dokuyup adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle her gelenin sözünü ve vaatlerini tartmanızı istirham ediyorum. İnşallah ondan sonra da ne yaptılar, ne yapacaklar ona göre de karar vereceksiniz" diye konuştu.

Durmaya, dinlenmeye zamanın olmadığını aktaran Yılmaz, seçime bir hafta kaldığını ve daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Yılmaz, 3 Kasım 2002'den bu yana her sandıkta milli iradeye sahip çıkıldığını vurgulayarak, "Her zaman güven ve istikrarın yanında oldunuz. Şimdi bir kez daha milli iradeye sahip çıkma zamanı. Ya milli iradeye sahip çıkarak yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz ve böylelikle eski Türkiye'yi bir daha gelmemek üzere sandığa gömeceğiz ya da eski Türkiye'yi dört gözle bekleyenlere bir fırsat daha vereceğiz" dedi.

- "Kılıçdaroğlu, '35 alacağım' diyor. Hayal Kafdağı'nın arkasında"

Muhalefet partileri için seçimlerin vadetme mevsimi anlamına geldiğini ancak bu ülkeye çakılmış bir çivileri dahi olmadığını öne süren bakan Yılmaz, "Milletimiz 1950'den bu yana CHP'ye iktidar vermedi. Neden? Çünkü milletin iktidar verdikleri Ankara'da ayak oyunlarıyla darbe yaparak milli iradeyi gasbettiler. İstedikleri gibi şekillendirmek istediler" diye konuştu.

"Hani egemenlik milletindi, hani bu millet bu ülkeyi yönetecekti" diyen Yılmaz, "CHP'nin oy oranı 25'tir, 27'dir. Hadi 30 verelim. 30'la iktidar olabilir mi? Olamaz. Kılıçdaroğlu '35 alacağım' diyor. Hayal Kafdağı'nın arkasında. Velevki 35 aldı, 35 ile iktidar olabilir mi? Olamaz. MHP'nin oy oranı ne kadar. Yüzde 13,15,17 hadi 18 olsun. 20 de senin için Kafdağı'nın arkasında bir hedeftir" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş