DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli okçu Bostan, hedef büyüttü

Milli okçu Bostan, hedef büyüttü

01.06.2015 15:15:41
Avusturya'nın Klagenfurt kentinde 21-23 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Gençler Avrupa Okçuluk Kupası 1. ayak yarışlarında makaralı yayda Avrupa rekoru kıran, ardından milli takım kampına katılan 19 yaşındaki Yeşim Bostan, yeni hedefinin dünya sıralamasında ilk 3'e girmek olduğunu söyledi.

Bostan, ailesi ve eğitim gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gürsoy ile Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar'ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Harmandar, milli sporcu Bostan'ın okçuluk alanında kısa zaman diliminde çok büyük başarılara imza atarak kendilerini ve ülkeyi gururlandırdığını söyledi.

Bostan'ın daha önce Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında büyük başarılar elde ettiğini anlatan Harmandar, "Biz öğrencimizin her zaman yanındayız. Ülkemizi bu kadar başarılı şekilde temsil eden öğrencimiz, bizim gururumuzdur" dedi.

Dekan Gürsoy ise öğrencilerinin okçulukta uluslararası arenada önemli dereceler elde ederek gurur kaynakları olduğunu ifade etti.

- "Hedefim dünya sıralamasında ilk üçe girmek"

Milli sporcu Bostan da son olarak Gençler Avrupa Kupası 1. ayak yarışlarının sıralama atışlarında Avrupa rekoru kırdığını ve altın madalya kazandığını kaydetti.

Bostan, turnuvada bayanlar 50 metrede 36 ok üzerinden yapılan sıralama atışlarının ilk serisinde 354 puan, ikinci seride 348 puan, toplamda da 702 puana ulaşarak Avrupa rekorunun yeni sahibi olduğunu dile getirdi.

Okçuluk sporu ile 3 yıldır uğraştığını belirten Bostan, "Çin'de düzenlenen yarışmada karışık kategoride dünya ikincisi olduk. Avusturya'da düzenlenen Grand Prix'in birinci ayağı bireysel dalda altın madalya elde ettim. Karışıkta ve bayan takımında altın madalya olmak üzere yarıştan üç altın madalya ile ayrıldım" diye konuştu.

Kendisinin solak olduğunu ama oku sağ eliyle attığını anlatan Bostan, "Baskın gözüm sol olmasına rağmen sağ gözümü kullanıyorum. Şimdiye kadarki hedefim dünya sıralamasında ilk ona girmekti, bunu başardım. Şimdi genel dünya sıralamasında ilk üçe girmeyi hedefliyorum" diye konuştu.

Ziyaretin ardından Harmandar, Bostan'a çeşitli hediyeler verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

medine kılavuz

çok üzüldüm sizin için allah mekanınızı cennet etsin amin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş