DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Milli İttifak'ın Yozgat mitingi

'Milli İttifak'ın Yozgat mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-03 22:56:48
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Biz büyük bir milletiz, çalışkan bir milletiz. Uçağı da otomobili de yine yaparız. Eğer sen de 'milli sanayi kurulsun' diyorsan, 'milli uçak, milli tank, milli araba yapılsın' diyorsan gel oyunu Saadet'e ver" dedi.

Kamalak, eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Cumhuriyet Alanı'ndaki düzenlenen mitingde, Yozgat'ın göç veren illerin başında geldiğini, Yozgatlı üreticilerin emeğinin karşılığını alamadığı için göç etmek zorunda kaldığını savundu.

Milli ittifaktan bazı çevrelerin rahatsız olduğunu ve kendilerine iftira atılmaya başlandığını ifade eden Kamalak, "Bakın mesela dün de partimiz hakkında ahlaksızca, edepsizce ve hayasızca bir iftira kampanyası başlatılmış. Bütün yandaş medyada aynı haber döndürülüp durdu? Neymiş, 'Kamalak'ın korumaları cami imamı dövmüş.' Hani bilirsiniz bir zamanlar müftünün keçisi çalınır ama gazeteler 'Müftü keçi çaldı' diye haber yaparlardı. İşte bunlar da aynı zihniyet. Yakında 'Kamalak'ın adamları cami bombaladı bile' derler bunlar. Çünkü milletimizin, Saadet Partisi'ne Milli İttifak'a yöneldiğini görünce ne yapacaklarını şaşırdılar" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi bayraklarının toplandığını, miting alanlarına giden yolların kesildiği ileri süren Kamalak, hiçbir gücün milletin gönlüne giden yolu kapatamayacağını vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın "Saadet birleşti. Erbakan'ın hatırasına ihanet etti" şeklinde ifade kullandığını, buna anlam veremediğini söyleyen Kamalak, şöyle devam etti:

"Sayın Beşir hocam yakıştı mı zatıalinize. Eğer illa bir ihanet arayacaksanız dönüp başka yerlere, başka kimselere bakmalısınız. Çünkü asıl ihanet yaşam odası olmadığı için gencecik fidanlar madenlerde can verirken, 12 katrilyona saray yaptırmaktır. Asıl ihanet, Büyük Ortadoğu Projesi'ne Türkiye'yi bölmeyi amaçlayan eş başkan olmaktır. Asıl ihanet, Kaddafi'yi linç eden Fransız donanmasına 6 tane Türk savaş gemisi vermektir. Asıl ihanet, 'Irak'ı daha kolay vursun' diye Türkiye'nin Meclisine Amerikan tezkeresi getirmektir."

-"Üretmeyen bir ekonomi milletine refah sağlayamaz"

Kamalak, güzel havaalanları ile güzel pistler yapıldığını belirterek, "Ama inip kalkan uçakların hepsi yabancı. Siz, uçakların bayrağına değil, motoruna bakın. Göreceksiniz hepsi yabancı. Üretmeyen bir ekonomi milletine refah sağlayamaz. Bu millet 74 yıl önce kendi uçağını yapmıştı. 55 yıl önce yüzde 100 yerli otomobilini kendisi yapmıştı. Biz Devrim otomobilini 1 yılda yaptık. Bunlar 13 yıldır sadece lafını ediyor. Oysa biz büyük bir milletiz, çalışkan bir milletiz. Uçağı da otomobili de yine yaparız. Eğer sen de 'milli sanayi kurulsun' diyorsan, 'milli uçak, milli tank, milli araba yapılsın' diyorsan gel oyunu Saadet'e ver" ifadelerini kullandı.

Ülkenin birliğe ve dirliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Kamalak, Türkiye'nin dirliği için Saadet Partisi'ne ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Her seçim dönemi suni gündemlerin oluştuğunu belirten Kamalak, şöyle devam etti:

"Yeni anayasa' diyorlardı. Bu seçimde ise 'Başkanlık sistemi' diyorlar. Aslında, ülkenin hiçbir temel problemini çözemedikleri için gündemi değiştirmeye, çarpıtmaya çalışıyorlar. Sanki başkanlık sistemi gelince her şey düzelecek. 13 yıldır iktidardalar, asgari ücreti iki katına çıkarmak istediler de parlamenter sistem mi engel oldu. İşçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam yapmak istediler de parlamenter sistem mi engel oldu, Yozgatlı işsiz gençlerimiz için fabrika kurmak istediler de parlamenter sistem mi engel oldu? Bir lokma helal ekmek için madenlerde can veren yiğitlere yaşam odası yapmak istediler de parlamenter sistem mi engelledi. 'Yeter artık ben lafta değil, gerçekten güçlü Türkiye istiyorum' diyorsan haydi sen de gel oyunu Saadet Partisi'ne ver."

- Eski BBP Genel Başkanı Destici

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de pazar günü ülkenin kader seçimine gittiğini dile getirerek, seçilmelerin barış, huzur, kardeşlik ve demokratik bir yarış içerisinde olmasını arzu ettiklerini söyledi.

"Türkiye'de yaşanan manevi çöküntü, ahlaki yozlaşmaya, milli değerlerden kopuş"u engellemek için Mili İttifakı kurduklarını ifade eden Destici, "Müslüman ve inanan bir insan bu durumlara sessiz kalamaz. AKP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Üç dönemdir verdiniz, üç dönem aldatıldınız. Ben açıkça söylüyorum" diye konuştu.

Destici, 12 milyon emekliye sözleri olduğunu iktidara geldiklerinde maaşlara yüzde 50 zam ve iki bayram ikramiye vereceklerini belirterek, "Analarının ak sütü gibi helal olsun. Sadece emekliler değil, çalışan tüm kesime yüzde 50 zam ve iki bayram ikramiye. Biz fabrikalar yapacağız, biz sanayiyi destekleyeceğiz, üretimi destekleyeceğiz, esnafı destekleyeceğiz, çiftçiyi destekleyeceğiz. Hayvancılık yapan vatandaşımızı destekleyeceğiz" dedi.

Ülkenin geleceği ve refah için Milli İttifaka oy isteyen Destici, şöyle devam etti:

"AK Parti'ye oy veren kardeşlerim. Sizler bizim kardeşlerimizsiniz. Üç dönem verdiniz bir netice alamadınız. Onun için bu seçim sizin adresiniz Milli İttifak'ın çatısı olan Saadet Partisi olacak. MHP'ye oy vermiş ülküdaşlarım. Sizin partinizin iktidar olmak, iktidarı değiştirmek gibi bir niyeti yok. Ha 50, ha 55 diyenlerdensiniz. Gelin Milli İttifak'a oy verin ve Türkiye'yi yeniden birlikte inşa edelim. CHP'ye oy vermiş kardeşlerim. Sizin kaderiniz ana muhalefette kalmak değil. Zaten Yozgat'ta da bir iddianız yok. Gelin siz de Milli İttifak çatısı altında Saadet Partisi'ne oy verin. HDP'ye oy vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin."

Konuşmaların ardından Kamalak ve Destici, Milli İttifakın, Yozgat milletvekili adaylarını tanıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

Olsun olsun da Mesud barzani gibi liderleri olsun kafir marksist liderlerle bir kurt devleti olacağına hiç olmasin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş