DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Milli İttifak'ın Kütahya mitingi

'Milli İttifak'ın Kütahya mitingi

26.05.2015 22:38:37
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bugün kardeşlerin buluştuğu, yüreklerin tutuştuğu, gönüllerin coştuğu bir gündür. Allah'ın izniyle, sizlerin de desteğiyle, sizlerin bir oyuyla yeniden geleceğiz ve kaldığımız yerden Allah'ın lütfü ve inayetiyle besmele çekip, kolları sıvayarak bu milletin hizmetine koyulacağız" dedi.

Kamalak, Kütahya Zafer Meydanı'nda partisi tarafından düzenlenen mitingde, vatandaşlara bazı taahhütlerinin olduğunu belirterek, kendi iktidarlarında en yakınlarının bile kirli işlere bulaşması halinde onu meydana çıkarmaya söz verdiklerini kaydetti.

Kamalak, "Temiz toplum, temiz siyaset, temel ilkemizdir. Bugün Kütahya'da tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Bugün Kütahya'da yeniden bir ülkenin, yeni bir dünyanın işaret fişeğini atıyoruz. Milli ittifaktan, milli iktidara yürüyüşün müjdesini veriyoruz, müjdeler olsun. Bugün tarihi bir gündür. Bugün kardeşlerin buluştuğu, yüreklerin tutuştuğu, gönüllerin coştuğu bir gündür. Allah'ın izniyle, sizlerin de desteğiyle, sizlerin bir oyuyla yeniden geleceğiz ve kaldığımız yerden Allah'ın lütfü ve inayetiyle besmele çekip, kolları sıvayarak bu milletin hizmetine koyulacağız. İnşallah milli iktidarda 500 bin otomobil satın almakla değil, en az yılda bir milyon otomobil araba üretmekle övüneceğiz. İnşallah bunu taahhüt ediyoruz' diye konuştu.

Mustafa Kamalak, eleştirilerine şöyle devam etti:

"Şimdi çıkmışlar kısık bir sesle Avrupalı ağabeyleri de duymasın diye, kısık bir sesle 'yerli otomobil yapacak yiğit arıyoruz' diyorlar. Ben diyorum ki onlara beyhude yorulmayın dostlar, Milli Görüş iktidara gelmeden, Saadet Partisi iktidar olmadan siz araba üretmeyi bir tarafa bırakın, bir arabanın bir tek tekerini dahi yapamazsınız. Diyoruz ki o aradığınız yiğitler var ya, fabrika kuracak olan, uçak yapacak olan, gemi inşa edecek olan o yiğitler var ya, o yiğitler mücahitlerdir, alperenlerdir, milli görüşçülerdir. O yiğitler bu meydandadır, başka yerde arama sen onu."

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de bugüne kadar hep mazlumların yanında durduklarını ifade ederek, Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu "milli ittifak" iktidarında taşeron işçiliğe son vereceklerini kaydetti.

Destici, "Bütün taşeron işçileri kadroya alacağız. Kütahya bir taşeron işçi kenti. Asgari ücretlilerimizin, vergi yükünü kaldıracağız ve asgari ücreti açlık sınırının üstü olan bin 500 liraya yükselteceğiz. Emeklilerimizin maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız. Sadece emeklilerimize değil bütün çalışanlarımıza. Memurlarımıza, polislerimize, yaşlı maaşı alana da ve tüm maaş alanların hepsine de iki bayram ikramiyesini vereceğiz ve hepsinin maaşına yüzde 50 zam yapacağız" dedi.

Meydandaki kadın seçmene ve Türkiye'deki 12 milyon ev hanımına da seslenen Destici, aile yapısına büyük önem verdiklerini, şimdi sadece çalışan kadına destek verildiğini ileri sürerek, şöyle konuştu:

"Ama evdeki kadını adeta iyi çocuk yetiştirmesin, iyi bir aile yapısı olmasın diye onları desteklemiyor. Ama bizim size sözümüz, her ay gelir gelmez bütün kadınlarımıza ayda 300 lira maaş vereceğiz ve çocuk başı 100 lira yardım yapacağız. Bunu gittikçe de artıracağız. Bakın AKP 2011 beyannamesinde 'her yıl 100 bin kişiye 100 liraya ev vereceğiz' dediler, vedi mi? Bir tane alan var mı? 'Yeni evlenenlere 25 yıl vadeli ev vereceğim' dedi, verdi mi? Bir tane alan var mı? 'Yeni anayasa yapacağım' dedi, yaptı mı? 'Adil yargı' dedi, yaptı mı? 'Güçlü Türkiye, güçlü toplum, ileri demokrasi' dedi, oldu mu? Hiçbir sözünü yerine getirmedi. 2011'de söz verdi, siz oy verdiniz ve hiç bir sözünü yerine getirmedi. Ama biz evsiz aile bırakmayacağız.'

Destici, vaatlerini şöyle sıraladı:

"Okula giden bütün çocuklarımızın servis ücretlerini devlet karşılayacak. Okula giden bütün çocuklarımıza, öğlen sıcak yemek vereceğiz. Yeni sivil demokratik anayasayı, biz yapacağız. 150 bin dilekçeyle vatandaşlarımız istedikleri konularda, Meclise yasa teklifinde bulunabilecekler. Yani bizler, yapılmayanı şimdiye kadar hep birlikte Allah'ın izniyle yapacağız. Türkiye'yi demokratikleştireceğiz, yargıyı adil hale getireceğiz. Adalet mülkün temelidir, adaletin olmadığı yerde, devlet olmaz ama bugün maalesef adaletsizlik zirve yapmış adalete güven azalmıştır. Güçlü Türkiye'yi, lider Türkiye'yi hep birlikte oluşturacağız."

Kamalak ve Destici konuşmalarının ardından, "Milli ittifak"ın Kütahya milletvekili adaylarını tanıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

acabey

Keşke bütün müslümanlar böyle bir tavır takinsalar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş