DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli İttifak'ın Bursa mitingi

Milli İttifak'ın Bursa mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-31 22:50:48
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yapamayacakları şeyler için söz vermediklerini belirterek, "O yüzden inanın, yetki verin bize, Türkiye'nin bütün problemlerini çözelim" dedi.

Kamalak, eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Milli ittifak'ın Mardin Milletvekili adayı Ahmet Özal, Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Mustafa Kamalak, burada yaptığı konuşmada, mazisi, sicili, kadroları tertemiz iki kardeş partinin millet için bir araya geldiğini söyledi.

Son yıllarda ülkede çok yol yapıldığını ama oralardan geçen bütün araçların yabancı marka olduğunu dile getiren Kamalak, "Üstelik o yollar da borçla yapıldı. Yollar, sokaklar, caddeler bizim ama üzerindeki arabalar, yabancı. Siz arabaların ruhsatına değil, motoruna bakın" diye konuştu.

Havaalanlarının da borçlarla inşa edildiğini iddia eden Kamalak, şunları söyledi:

"Havaalanlarına inip kalkan uçaklar, yabancı. Uçakların bayrağına değil, motoruna bakın, göreceksiniz ki hepsi yabancı. Üretmeyen bir ekonomi, millete refah sağlayamaz. Bu millet, 74 yıl önce kendi uçağını yapmıştı, yüzde 100 yerli otomobilini icat etmişti. Devrim otomobilini sadece bir yıl içinde yapmıştık. Bunlar tam 13 yıldır sadece lafını ediyorlar. Oysa biz büyük, çalışkan bir milletiz. Uçağı da otomobili de yine en mükemmel şekilde yaparız. Tarih, bunun şahididir. 'Milli uçak, milli araba yapılsın' diyorsan gel beraber yürüyelim, oyunu Saadet'e ver, tüm oyunları bozalım. İman varsa imkan vardır."

Kamalak, faiz lobisine bir yılda 54 milyar lira ödendiğini öne sürerek, "Bir haftada 1 milyar 100 milyon lira ödeniyor faiz lobisine. Bir haftada faiz lobisine ödenen para, altın cinsinden tam 11 ton altın bedeli ediyor" ifadelerini kullandı.

Gelir dağılımında adil bir düzen olmadığını ifade eden Kamalak, şöyle konuştu:

"İsrafa, adaletsizliğe karşıysan, 'Milletin hakkı millete verilsin, yetimlerin hakkı yenmesin' diyorsan sen de gel. Bu millet, bizim milletimiz. Bu ülke, bizim vatanımız. Tarımı, hayvancılığı, sanayiyi bitirdiler. Biten sadece tarım, hayvancılık, sanayi mi? Ne yazık ki hayır. Bin yıllık kardeşliğimizi de bozdular. 'Çözüm Süreci' dediler, her şeyi alt üst ettiler. Yanlış politikalarla bizi, güzel Anadolu'yu, şehitler diyarını bölünme noktasına getirdiler. Oysa biz Çanakkale'de omuz omuza şehit düşen Laz İdrisler, Türk Mehmetler, Yörük Aliler, Çerkes Hasanların çocuklarıyız. Rabbimiz, Peygamberimiz, kitabımız, kıblemiz, bayrağımız, ezanımız bir. Birlik olmak için daha neye ihtiyacımız var? O halde ülkenin, milletin birliği için haydi sen de gel. Birlik ve kardeşlik içinde bir Türkiye istiyorsan gecikme, gel."

"Lafta değil, gerçekten büyük Türkiye, güçlü Türkiye istiyorum" diyenleri Saadet Partisi'ne oy vermeye davet eden Mustafa Kamalak, "Siz bizi gayet iyi bilirsiniz. Bizi, ağır sanayi hamlemizden, Edirne'den Kars'a kadar donattığımız fabrikalardan, 48 milletvekiliyle Kıbrıs Barış Harekatı'ndan, 158 milletvekiliyle Cumhuriyet döneminin en başarılı merhum Erbakan, Refahyol hükumetiyle, son yüzyılın en büyük siyasi gelişimi, dış politikası G8'lerle tanırsınız. Biz yapamayacağımız bir şeyin sözünü vermeyiz. Sözünü verdiğimiz şeyi de Allah'ın inayetiyle elbette yerine getiririz. O yüzden inanın, yetki verin bize, Türkiye'nin bütün problemlerini çözelim" diye konuştu.

- "Taşeron işçiliği, modern köleliği sona erdireceğiz"

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de konuşmasında, şimdiye kadar MHP'ye oy veren Türk milliyetçilerini bu seçimde Milli ittifak çatısının altına beklediğini belirtti.

İktidarı sözlerini yerine getirmemekle eleştiren Destici, "Ortada 100 lira var. AK Parti, bunun 54 lirasını bir kişiye, 46 lirasını da 99 kişiye dağıtıyor. Bu mu senin adaletin? 'Fırat'ın kenarındaki bir kuzuyu kurt kaparsa bunun hesabı bizden sorulur' diyerek, iktidara geldiniz. Hazreti Ömer'in adaletinden bahsettiniz" ifadelerini kullandı.

Milli İttifak'ın Türkiye'de zirve yapan manevi çöküntüye, ahlaki yozlaşmaya ve İslami istismara isyan olarak kurulduğunu belirten Destici, yoksulun daha da fakirleştiğini, zenginin, rantiyecinin, faizcinin giderek zenginleştiğini ileri sürdü.

Destici, modern işçiliği sona erdireceklerini, taşeron işçileri kadroya alacaklarını, asgari ücretten vergiyi kaldıracaklarını ve asgari ücreti bin 500 liraya çıkaracaklarını, emeklilerin, memurların, işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapacaklarını ve iki bayram ikramiyesi vereceklerini ifade etti.

Evsiz aile bırakmayacaklarını da anlatan Destici, şunları söyledi:

"Her yıl gelirin en altındaki 101 kişiye bedava ev vereceğiz. Bizim 12 milyon ev hanımı kardeşimiz var. Benim hanımım, annem de ev hanımı. Bunları üretime katacağız ve her ay kendilerine 300 lira, çocuk başına da 100 lira vereceğiz. Okullarda bedava öğle yemeği, servis hizmeti vereceğiz. Bütün bunları söyleyince 'Kaynak nerede' diyorlar. Saraya, uçağa, arabaya kaynak var, çerez parası var da milleti mi kaynak yok? Biz faize, rantiyeciye vermeyeceğiz, çerez parası yapmayacağız. Milletim açken ben sarayda oturursam namerdim."

Milli ittifak'ın Mardin Milletvekili adayı Ahmet Özal da ülkede istikrar bulunmadığını, halkın borçlu olduğunu öne sürerek, "Aklınızı kullanın, kendinizi kullandırmayın" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selahattin

Butun dualarimiz Rojava Kurtleriyle. Zalimlerin barbarlarin emperyalistlerin ve somurgecilerin hevesleri artik kursaklarinida kalacak ve Kurdistan denize kavusacak insallah

Görüş Bildir Bizimle Paylaş