DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Görüş'ten yeni bir parti mi geliyor?

Meral Akşener'in parti kurma çalışmalarının ardından siyaset sahnesine yeni bir partinin daha çıkacağı ve bu partinin Milli Görüş'ten geleceği öğrenildi.

4 Yıl Önce
2017-09-29 23:46:27

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın yeni bir parti kurduğu iddia edildi. Star gazetesi yazarı Resul Tosun, konuyu bugünkü köşesinde “Yeni bir parti daha geliyor” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

"MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KARDEŞLERİN PARTİSİ OLACAK"

Tosun, "Yeni parti HAS Parti gibi Saadet partisiyle anlaşamayan Milli Görüşçü kardeşlerin partisi olacak. Onlar da bir müddet sonra kapağı AK Parti'ye mi atarlar yoksa Tayyip beye karşı muhalif çevreye mi iltihak ederler bekleyip göreceğiz" diye yazdı.

CUMHRUBAŞKANI ADAYLARI DAHİ BELLİ

Tosun yazısında, “Bu yeni parti anladığım kadarıyla sessiz sedasız Türkiye çapında örgütlenmesini tamamlamış iş sadece partinin ilanına kalmış. Kim bilir belki Akşener'den önce de ilan edebilirler. Kurulmadan önce cumhurbaşkanı adaylarını belirlemişler ve ikili görüşmelerde bunu gizlemiyorlar. İkinci büyük parti olan CHP bile daha adayını bile belirleyememişken kurulmamış/kurulma aşamasındaki iki partinin cumhurbaşkanı adayları belli” ifadelerini kullandı.

“HENÜZ RESMEN DEKLARE ETMEDİKLERİ İÇİN YAZMAM DOĞRU OLMAZ”

Gerek Akşener'in partisi gerekse yeni kurulacak olan diğer partinin adayları belli, ama nasıl aday gösterecekler orası meçhul” diyen Resul Tosun şunları yazdı: “Çünkü yeni sisteme göre cumhurbaşkanlığına adaylık için üç yol var:  Ya mecliste temsil eden siyasi parti grupları aday gösterebilir. Ya mecliste temsil edilmese de son genel seçimde ez az yüzde 5 oy almış parti veya partiler birlikte aday gösterebilir. Ya da en az yüz bin seçmen notere giderek bir ismi cumhurbaşkanlığına aday gösterebilirler."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

İşte bu adamın kurduğu partiye gönül rahatlığıyla oy veririm. SP'ye asla.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş