DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli futbolculardan Van Persie'ye cevap

Milli futbolculardan Van Persie'ye cevap

7 Yıl Önce
2015-10-07 18:45:54
2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki son iki maçını Çek Cumhuriyeti ve İzlanda ile yapacak A Milli Futbol Takımı'nın oyuncuları, her iki karşılaşmada ihtiyaç duyulan puanları alacaklarını ifade ettiler.

Milli takımın, TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Arda Turan, Caner Erkin, Yasin Öztekin, Şener Özbayraklı ve Okay Yokuşlu, hedefe ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

A Milli Takım'ın tecrübeli oyuncusu Arda Turan, mücadelede artık sona geldiklerine dikkati çekerek, "Amsterdam'a giderken ne kadar sıkıntılıydık. Belki de turnuvayı bitirecekken şimdi şans bizim elimizde. Şampiyonaya gitmek için büyük avantajımız var" dedi.

Hedeflerinin ihtiyaç duyulan 4 veya 6 puanı almak olduğunu vurgulayan, milli oyuncu, "Bu şekilde geçip şansımızı yüzde 50'ye getirmek istiyoruz. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Önemli bir geri dönüşe doğru gidiyoruz. Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçında bunu devam ettirerek Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz. Hem ülkemizin hem bu jenerasyonun buna ihtiyacı var. Bu jenerasyon Avrupa Şampiyonası görmeli" diye konuştu.

Milli takımda bir önceki jenerasyonla şu anki isimler arasında farklılıklar olduğunu vurgulayan Arda, şöyle konuştu:

"Bir önceki jenerasyon çok üst düzey ve ekstrem kalitede milli takımdı. Şimdi de yetenekli ve özel arkadaşlarımız var ama bu seviyede beraber oynamak çok farklı. Bu seviyedeki maçlarda yeteneğin yanı sıra tecrübe de ister. Şimdi daha iyi ve tecrübeliler. Hep beraber bu yoldan geçmeye çalışıyoruz. Hocamızın başımızda bulunması ve buralardan geçmiş olması büyük avantaj."

Kendine ait sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafın hatırlatılması üzerine Arda Turan, "O fotoğraf açıklayıcı. Konuşmaya gerek yok. Milli takım özel bir yer. Hayatım boyunca bütün duygularımı burada en yüksekte yaşadım. Avrupa Şampiyonası oynamayı çok istiyorum. Hangi seviyede oynarsanız oynayın bazen heyecandan uykularınız kaçabiliyor. Beni buralarda tutan bu heyecan. Heyecanımı paylaşmak istedim. Biraz dertleşmek istedim" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli futbolcu, uzun bir aradan sonra hedefe yaklaştıklarını vurgulayarak, "Hak ettiğimizi alacağız. Çok çalışıyoruz. Herkes milli takıma yakışır şekilde davranıyor" şeklinde konuştu.

- Van Persie'nin iddiası

Arda Turan, Türk Milli Takımı'nın puan kaybedeceğini savunan Hollandalı futbolcu Robin van Persie'nin, iddiasını değerlendirdi.

"Rakiplerden duyuyoruz, 'Puan kaybedecekler'diye" ifadesini kullanan milli futbolcu, "Hayırlısı diyoruz. Kendi işimize bakıyoruz. Hollanda maçını kendi işimize bakmak için kazandık. Puan kaybedersek de gidebiliyoruz. Hesaplamaları doğru yapmak lazım. Herkese başarılar diliyorum. Biz de Kazakistan ve Çek Cumhuriyeti'ne başarılar diliyoruz. Önemli olan sahadaki performans. Bunlara konsantre olmak lazım" şeklinde konuştu.

- "Oynamamanın psikolojisi zor"

Arda, kulübü Barcelona'da henüz oynayamamasının zorluğunu yaşadığını ancak milli takımda arkadaşlarının iyi mücadele ederek kendisine yardımcı olduğunu dile getirdi.

Fizik olarak da bu durumun kendisini zorladığını anlatan tecrübeli oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Arkadaşlarım sağ olsunlar beni motive ediyorlar. Hocam ve arkadaşlarım liderliği bana verdikleri için her zaman beni sahada tutuyorlar. Benim yerime ekstra mücadele ediyorlar. Oynamayan bir oyuncunun sahada olması hele milli takım seviyesinde çok zor. Ben de elimden geleni yapıyorum. Kulübüm de her konuda bana yardımcı oluyor. Özel çalışmalar ve antrenmanlar yapıyorum."

Arda, Barcelona'da yakın zamanda oynayıp oynamayacağı konusunun ise kurumsal bir durum olduğunu ve bunu kendisinin bilemeyeceğini kaydetti.

Barcelona'daki arkadaşlarının Türkiye ile ilgili düşüncelerinin ne olduğu yönündeki soruya milli futbolcu, "Avrupa Şampiyonası'na gidince (imaj) düzelecek. Türkiye'ye bakış açısı çok güzel. Her konuda çok başarılıyız, keyifliyiz. Güzel günler bizi bekliyor. Biz de öncülük etmeye çalışıyoruz" diye cevap verdi.

- "Puan kaybedeceğimize inanmıyorum"

Milli takım oyuncularından Caner Erkin ise yakaladıkları şansı Hollanda'ya bırakmak istemediklerini söyledi.

Hollanda'yı yenerek avantajı ellerine aldıklarını vurgulayan milli futbolcu, "4 puan alırsak play-off'a kalıyoruz. Bunu gerçekleştireceğiz. Buraya getirdikten sonra Hollanda'ya hiçbir şekilde bırakmak istemiyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe'den takım arkadaşı Van Persie'nin Türkiye'nin puan kaybedeceği yönündeki iddiasına değinen Caner, "Onun düşüncesi. Puan kaybedebiliriz ama kaybedeceğimize inanmıyorum" derken, Hollanda Teknik Direktörü Blind'ın, Çek Cumhuriyeti çalıştırıcısı Vrba'ya mektup göndermesine fazla takılmamak gerektiğini ve kendi maçlarına bakmalarının daha iyi olacağını vurguladı.

Şu anda bir sakatlığının olduğunu hatırlatan Caner Erkin, her iki maçta sahada olacağına inandığını dile getirdi.

- "Biz de onların (Hollanda) puan kaybedeceğine inanıyoruz"

Şener Özbayraklı da Fenerbahçe'den takım arkadaşı Van Persie'nin iddiasına değinerek, "Rakibimiz. Bunu söylemesi kendi açısından normal. Son maçta gücümüzün ne olduğunu sadece Hollanda'ya değil, tüm dünyaya gösterdik. Takım arkadaşımız, belli rekabet olacak. Biz de onların puan kaybedeceğine inanıyoruz. İnşallah iki maçta galip geleceğiz" şeklinde ifadeler kullandı.

İki maçı da kazanmak istediklerini belirten milli takım oyuncularından Yasin Öztekin ise Galatasaray'dan takım arkadaşı Hollandalı Sneijder ile gruptan çıkma konusunda aralarında bir konuşma ve şakalaşmanın geçtiğini belirterek, "Hollanda rakibimiz değil. İhtiyaç duyduğumuz puanları alırsak gidiyoruz" diye konuştu.

Milli takımın genç oyuncusu Okay Yokuşlu, da büyük bir heyecan yaşadığını söyledi. Türk futbolu adına önemli maçlara çıkacaklarını ifade eden Okay, "Sabırsızım. Bu önemli maçlarda bana güvendiği için Fatih hocama teşekkür ediyorum. Ülkemizi sevindirmek istiyoruz" şeklinde konuştu. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş