DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin:

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin:

01.06.2015 19:21:42
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık kıyafet uygulamalarındaki değişiklik talebiyle ilgili, "Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum" dedi.

Tekin, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğretmenleriyle istişare toplantısında, bu tür toplantıların okullardaki eksiklikleri görme adına önemli olduğunu, yaz aylarında bu eksikleri düzeltebilmenin altyapısı olduğunu söyledi.

Gaziantep'deki eğitim yatırımları ve ihtiyaçları görme fırsatı bulduklarını anlatan Tekin, eğitim kalitesini artırmak için il ziyaretlerinin önemine işaret etti.

Tekin, ayrıca 81 ildeki mevcut durumu ay sonuna kadar okul müdürleriyle bir araya gelerek görüşmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bazı sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık ve kıyafet uygulamasındaki değişiklik talebiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Tekin, şöyle konuştu:

"Bizim kılık kıyafet konusundaki tavrımız, özgürlüklerden yana. İsteyen istediği gibi giyinebilmeli. Sayın bakanımızın 'Benim öğretmenim kendisine yakışanı giyer' diye güzel bir lafı var. Ancak bu, bizim tek başına verebileceğimiz bir karar değil. Bütün bakanlıklar, kamu personelinin giyeceği kılık kıyafet kanunu çerçevesinde hareket ediyor. Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum. Başkasının hak ve hürriyetini kısıtlamadığı takdirde, herkes özgürce giyinebilmeli. Bu sadece inançlı insanların başını örtmesine izin vermekle olmaz, başka insanların tercihlerine de saygı duymak gerekiyor."

Toplantı, soru cevap bölümüyle devam etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

Cemaat ve tarikatlar eliyle yillardir islamin ozunden uzaklastirilip bilgisiz birakilan bizler ikinci bir darbeyle nakavt edilmek isteniyor. Adam nam kiliyor oruc tutuyor zekat veriyor musikilerle zikirler cekiyor ve islam bu diyor kafirin duzenini anlattiginda sana tepki gosteriyor. Cihad ibadeti mi o da ne? İsmini bile unutmus duymak dahi istemiyor, postekisinin ustunde ki rahatinin bozulmasindan korkuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş