DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

7 Yıl Önce
2015-06-02 23:21:03
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak herhangi bir konuda yasal düzenleme, uygulama yapacağımız zaman ya da bir uygulamayı kaldıracağımız zaman mutlaka o konuyu ilgili bütün taraflarla istişare ediyoruz" dedi.

Avcı, Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu tarafından verilen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, kantin işletmecileriyle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın kurumsal hafızasının güçlü olduğunu belirten Avcı, şöyle konuştu:

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak herhangi bir konuda yasal düzenleme, uygulama yapacağımız zaman ya da bir uygulamayı kaldıracağımız zaman mutlaka o konuyu ilgili bütün taraflarla istişare ediyoruz. Bunun pek çok örneğini, bizim internet sitemize girerseniz yapmak istediğimiz birçok konuyla ilgili hazırlıklarımızı, önerilerimizi kamuoyunun eleştirilerine, değerlendirmelerine sunduğumuz görürsünüz. Bunu da 'dostlar alışverişte görsün' diye yapmıyoruz. Gerçekten istifade etmek için, gerçekten bir ortak akıl oluşturabilmek için bu usulü hemen her işimizde uyguluyoruz. Bugüne kadar yaptığımız bütün işlerde ve yasal düzenlemelerde mutlaka bunu ilgili kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. İşin ehemmiyetine göre bazen 15 gün bazen bir ay bunların ilgili taraflarca okunmasını sonra yazılı olarak bize dönüşlerini alıyoruz ve dikkate alıyoruz.'

Konuşmanın ardından Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu, Bakan Avcı'ya bir plaket sundu.

- 'Hizmetin nüfus kağıdı yok"

Bakan Avcı, daha sonra Emek Mahallesi'ndeki Emirdağ Köylüleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ramazan Güneş, Eskişehir'de çok sayıda Emirdağlının yaşadığını ancak Emirdağlı milletvekili bulunmadığını kaydetti.

Bakan Avcı ise "Emirdağlılara hizmet etmek için illa nüfusun Emirdağ olması gerekmiyor. Hizmetin nüfus kağıdı yok. Zaten anayasa da öyle diyor. Bırakın ilçeleri seçildiğiniz ilin bile temsilcisi değilsinizdir. Milletvekilleri tüm Türkiye'yi temsil eder" dedi.

Avcı, Emek Mahallesine yapılacak Eskişehir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve 71 Evler Mahallesi'ne inşa edilecek Şehir Hastanesi projelerini de dernek üyeleriyle paylaştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mevlüt kütük

bu basın özgürlügü safsata sı o kadar ileri boyuta varmışki vatan çıkarlarını istikbarat meselelerini bile hiçe sayacak kadar ileri götürenlerede maalesef gazeteci yazar deniyor bu memlekette yazıklar olsun sizin gazeteciliginize de yazarlıgınızada vatan hainleri denecek boyuta geldiklerinin bile farkına varamayacak kadar uşaklık vazifelerini devam ettirmeye çalışıyorlar zatı muhteremler

Görüş Bildir Bizimle Paylaş