DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

7 Yıl Önce
2015-06-01 17:58:43
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Eskişehir'in adını bütün Türk dünyasında bilinir hale getirmeye çalıştık. Şimdi onun semerelerini, cazibe merkezlerimizi de tanıtarak alacağız" dedi.

Seyitgazi ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi önünde vatandaşlarla bir araya gelen Avcı, Eskişehir ile Afyonkarahisar arasındaki yolun çalışmalar tamamlandığında 40 kilometre kısalacağını söyledi.

Kapalı devre cazibeli sulama sistemi için bir proje hazırlandığını belirten Avcı, çiftçilerin ürünlerinin bu sistemle daha da bereketleneceğini dile getirdi.

Eti Bor İşletmeleri ile ilgili 24 projenin sürdüğünü anlatan Avcı, "135 milyonluk büyük bir proje. Özellikle bu bütün Türkiye'deki bor madenlerini de ilgilendiren araştırmaların yapılacağı Ar-Ge merkezi olacak' ifadesini kullandı.

Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansının Seyitgazi'deki yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Bu ilçenin yeterince tanıtılamadığını kaydeden Avcı, şöyle konuştu:

"Burada bir tarih yatıyor. Biz de her gün içinde olduğumuz için, sahip olduğumuz tarihi ve kültürel zenginliklerin çok farkında olamayabiliyoruz. 10 binin üzerinde lise öğrencisini öğretmenleriyle Türk dünyasına, Azerbaycan'a, Türkmenistan'a, Kırım'a, Batı Trakya'ya, Selanik'e, Saraybosna'ya ve Kıbrıs'a gönderdik. Tabii orada arkadaşlıklar, dostluklar oldu. Eskişehir'in adını bütün Türk dünyasında bilinir hale getirmeye çalıştık. Şimdi onun semerelerini, cazibe merkezlerimizi de tanıtarak alacağız."

Avcı, Seyitgazi'deki okulların onarımlarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Daha sonra Avcı, esnaf ziyaretinde bulundu ve tarihi Askerlik Şubesi binasındaki "Medeniyet" başlıklı sergiyi gezdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş