DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

7 Yıl Önce
2015-05-28 20:43:48
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Milli eğitimde 12 yılda cumhuriyet tarihinde yapılanlardan fazlasını yaptık" dedi.

AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Emine Nur Günay ile Günyüzü ilçesine giden Avcı'yı burada, tarım işçilerinin çocukları, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Avcı, İlçe Meydanı'nda yaptığı konuşmada, Günyüzü'nün 9 seçimdir AK Parti'ye en yüksek oy veren ilçe olduğunu belirtti. İlçeye yapılacak Gökpınar Barajı'nın inşaat ihale teklifinin 23 Haziran'da alınacağını ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Barajın açılışını da coşkulu bir şekilde yapacağız. Günyüzü'nün Çok Programlı Anadolu Lisesi yatırım programına alındı. Anaokulu da yatırım programına alınacak. Anaokulu çok önemli. İmam Hatip Okulunun inşaatı başladı. Çeltik yolunun 30 kilometresinin kamulaştırması tamamlandı. Yolun geriye kalan 22 kilometrelik kısmını da inşaat ihalesiyle önümüzdeki yatırım planına alarak sonuçlandıracağız."

-"Her iki öğretmenden biri bu dönemde atandı"

Avcı, AK Parti'nin millete hizmet için var olduğunu vurguladı.

"Milli eğitimde 12 yılda cumhuriyet tarihinde yapılanlardan fazlasını yaptık" diyen Avcı, şöyle devam etti:

"Gönül rahatlığıyla bunu söyleyebilirim. Okul öncesi eğitimde, ilkokulda, ortaokulda, lisede, imam hatipte, mesleki eğitimde, üniversitede bütün sayıları ikiye katladı. Şu anda 900 bin küsur öğretmenimiz görev yapıyor. Bunların yarısından fazlası 458 bini bizim dönemimizde tayin edildi. Şu anda vazife yapan her iki öğretmenden biri bu dönemde atandı."

Konuşmanın ardından Avcı ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş