DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:

27.05.2015 17:55:26
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü her yerde aynı kararlılıkla söyleyebilen tek parti AK Parti. Onun için AK Parti'nin önünü kesme senaryoları, aslında Türkiye'nin önünü kesme senaryolarıdır" dedi.

Avcı, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, inşaatı devam eden Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul inşaatında incelemede bulundu. Bakan Avcı, okulun 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını belirterek, 5 milyon lira maliyetinin bulunduğunu söyledi.

Avcı, daha sonra partisinin Bozüyük Seçim İrtibat Bürosu'nda partililerle bir araya geldi.

Bakan Avcı, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da tarihi bir seçim yaşanacağını bildirdi.

Muhalefetin MHP'siyle, CHP'siyle, paraleliyle, HDP'siyle tam bir dayanışma halinde, birbirlerinin ayağına basmadan sürekli AK Parti'yle uğraşmaya çalıştığını belirten Avcı, şöyle konuştu:

"AK Parti'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Aslında Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Çünkü AK Parti Türkiye'dir. Maalesef AK Parti dışında Türkiye'nin genelinde olan başka bir parti yok. Coğrafi olarak doğusunda da batısında da kuzeyinde de güneyinde de olan sosyo-kültürel tabanlar itibariyle de farklı farklı kesimlerde aynı şekilde kucaklayıcı olan maalesef ikinci bir partimiz yok. Türkiye'nin bütününü kucaklayan, Türkiye'nin her yerinde aynı şeyi söyleyen, doğuda da batıda da kuzeyde de güneyde de aynı söylemi sürdüren, aynı vaatleri yapan, aynı söylemi savunan başka bir parti yok. Görüyorsunuz, doğuda başka konuşuyorlar, batıda başka konuşuyorlar. İşçilerle konuşurken başka, esnafla konuşurken başka, çiftçiyle konuşurken başka, iş adamlarıyla konuşurken başka konuşuyorlar. Sadece AK Parti her yerde herkese aynı şeyi söylüyor. Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü her yerde aynı kararlılıkla söyleyebilen tek parti AK Parti. Onun için AK Parti'nin önünü kesme senaryoları, aslında Türkiye'nin önünü kesme senaryolarıdır. Onun için 7 Haziran seçimleri çok önemli."

-"Stratejik Derinlik kitabını açıp karıştırmışlar"

Avcı, Türkiye genelinde eğitimde, okul öncesi eğitimden üniversiteye kadar her alanda bütün göstergeleri en az 2'ye katladıklarını vurguladı.

AK Parti'nin "81 vilayette üniversite olacak" dediğini anlatan Avcı, şunları söyledi:

"O zaman verdikleri örneklerden bir tanesi Tunceli, bir tanesi Bilecik'ti. Coğrafi olarak küçük iller olduğumuz için 'Tunceli'de de mi olacak, Bilecik'te de mi olacak?' diyorlardı. Tunceli'de de yaptık, Bilecik'te de yaptık. Sayın Kılıçdaroğlu konuşmasında diyor ki, 'Organize sanayi bölgelerinde mesleki ve teknik liseler açacağız' diyor. Günaydın, 14 ilde, 20 organize sanayi bölgesinde, 20 endüstri meslek lisesini biz 3 yıl önce açtık ve öğrenci başına bölümüne göre 3 bin 500 lira ile 5 bin 500 lira arası burs veriyoruz. Ben artık şaşırmıyorum bu cehalete. Yarın Sayın Kılıçdaroğlu kalkıp diyebilir ki, 'Biz, İstanbul'da boğazın altından geçen 'Marmaray' adlı bir tüp geçit açacağız' derse şaşırmayacağım. Çünkü hakikaten peş peşe geliyor bütün bunlar, şimdi de 'Merkez Ülke Türkiye' diye, yahu Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 15 sene önce bunun kitabını yazdı. Stratejik Derinlik kitabını açıp şöyle bir karıştırmışlar da o kadar karıştırmışlar."

Avcı, daha sonra kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu. İsmet İnönü Caddesi'nde AK Parti Bilecik milletvekili adaylarının, milli eğitim yatırımlarıyla ilgili olan billboard afişlerini imzalayan Avcı, burada partililerle fotoğraf çektirdi. Avcı, Bozüyük Kaymakamlığını ziyaretinin ardından Bozüyük'teki "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı"nın açılışı gerçekleştirdi.

Öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezen Avcı, burada öğrencilerle de fotoğraf çektirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Baran

Kürtler faşist ve milliyetci degildir. Cunku bizim milliyetciligimiz ulkeleri isgal etme, halklarin dilini yasaklama ve kimliklerini inkar etmeye yonelik bir milliyetcilik degil. Tam tersi, yok edilme tehdidine karsi onurumuzla var olma ve ulkemizi somuruden, tecavuzden ve isgalcilerin her turlu vahsetinden kurtarma amacini guden bir insanlik mucadelesidir.Kurt halkina dayatilan 'hiclik' statusunden kurtulmanin baska bir yolu olabilir mi ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş