DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli dalgıç Ulusoy'un rekor denemesinde fenalaşması

Milli dalgıç Ulusoy'un rekor denemesinde fenalaşması

20.06.2015 16:18:32
Özel Antalya Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Hasan Peksel, rekor denemesinde fenalaşan serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy'un genel durumunun iyi olduğunu ve gözlem altında tutulduğunu söyledi.

Peksel, AA muhabirine, Ulusoy'un sabah Kemer ilçesinde 120 metreye dalarak, kendi alanında dünya rekoru denemesi yaptığını hatırlattı.

Ulusoy'un dalışın ardından solunum sıkıntısı çekmesi nedeniyle hastaneye getirildiğini belirten Peksel, "Hastamızın şu anda genel durumu iyi ancak nöroloji, göğüs hastalıkları uzmanı ve yoğun bakım doktorları tarafından gözlem altında tutulmaktadır. Kötü bir şey beklemiyoruz ama takibimiz de devam ediyor" diye konuştu.

Tetkiklerin devam ettiğini anlatan Peksel, Ulusoy'un sağlık durumuyla ilgili kesin açıklama için erken olduğunu sözlerine ekledi.

42 yaşındaki milli sporcu Ulusoy, kendisine ait 81 metrelik serbest dalış dünya rekorunu 120 metreye çıkarmak için motoryatla denize açılmıştı. Ulusoy, 120 metreden daha derine inmesine rağmen, baygın şekilde su yüzüne çıkmış, Özel Anadolu Hastanesine kaldırılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MUHSIN

Mesela almanyada özerklik ilan edebilirsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş