DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milletvekili genel seçimi sonuçlarına itirazlar

Milletvekili genel seçimi sonuçlarına itirazlar

17.06.2015 20:36:26
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Diyarbakır ve Samsun'daki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı olağanüstü itirazları reddetti.

7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin tamamlanmasının ardından itiraz süreci sona erdi. Bundan sonra 21 Haziran'a kadar partilerin olağanüstü itiraz hakkı bulunuyor.

YSK, dün AK Parti'nin Diyarbakır, Van ve Giresun, HDP'nin ise Elazığ'daki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı itirazları reddetmişti.

AK Parti, bugün de Diyarbakır seçiminin tamamının iptali ve seçimin yeniden yapılması, Samsun'daki seçim sonuçlarıyla ilgili ise 4 sandıkta oyların hatalı olduğu ve geçersiz oyların yeniden sayılması istemiyle olağanüstü itiraz yoluna başvurdu.

Kurul, itirazları reddetti.

Bu arada, MHP ise Malatya'daki seçim sonuçlarıyla ilgili olağanüstü itiraz yoluna başvurdu. YSK, yarın yapacağı toplantıda bu başvuruyu ele alacak.

Yeni itiraz gelmezse YSK, yarın veya Cuma günü kesin seçim sonuçlarını açıklayacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Ileriki zamanda bati ulkeleri bu mucahit gruplarin ayni taliban misali gibi, rusya ve esed recimini kovalayacagini dusunuyorlar ve istiyorlar, ve sonrada icabina bakariz (dusman ilan ederiz) dusuncesindrler.. Olagan olarak nato rusyaya silah cekemez .. Bu bolge kontrolunu elde tutmak icin yapilan projedir het iki taraf gibi rusya ve nato. Rusya ve nato anlasir biyerde ama mucahitler herzamanki gibi ya zamanla dusman ilan edilir, yada yok edilir. En kotusu kullanilir!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş