SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Mihrabat Yayınları yayım hayatına başladı

Mihrabat Yayınları yayım hayatına başladı

Mihrabat Yayınları yayım hayatına başladı
29.06.2016 10:16:01
Damla Yayın Grubunca kurulan Mihrabat Yayınları, tarih, kültür, sanat, edebiyat ve medeniyet konulu yayınlarıyla kitapseverlerle buluşacak.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Damla Yayın Grubunca 29 Mayıs'ta İstanbul Cağaloğlu'nda kurulan Mihrabat Yayınları, edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım'ın genel yayın yönetmenliğinde yayım hayatına başladı.

Tarih, kültür, sanat, edebiyat ve medeniyet konulu kitaplar yayımlayacak yayınevi, 1970'lerin sevilen yazarı Cavit Ersen'in vefatından 13 yıl sonra, "Ertuğrul Gazi Oğlu Osman Gazi" ve "Osman Gazi Oğlu Orhan Gazi" tarihi romanlarını ramazan ayında yayımlayarak okuyucuyla buluştu.

- Cavit Ersen

Roman yazarı Ersen, 29 Mart 1921 tarihinde Adana'da doğdu. İlk yazısı henüz 17 yaşındayken Yeni Adana gazetesinde yayımlanan Ersen, daha sonra İstanbul'a geldi. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabirlikten, şefliğe, yazı işleri müdürlüğünden başyazarlığa kadar hemen hemen her kademede görev yapan Ersen'in ilk milli eseri, "Çeteler" oyunu, 9 Ocak 1949'da Adana'da sahnelendi. Yazar, 21 Ocak 2003'te hayatını kaybetti.

Gazetelerde yayımlanan ilk iki romanı "Semiramis" ve "Ruhsuz Gece" olan yazarın, kitapları ise "Günahkar Sokaklar", "Aşkın Gözyaşları", "Kızıl Zindanlar", "Kara Zindanlar", "Zindanlar", "Osman Gazi", "Orhan Gazi", "Selahaddin-i Eyyubi", "Murad Hüdavendigar", "Fatih Sultan Mehmet" ve "Battal Gazi".      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR